Kedden sem érkezik front a Kárpát-medence térségébe, azonban hajnalban többfelé párássá válhat a levegő, a Dunántúlon, illetve az északi megyékben köd is kialakulhat. A nyirkos idő megviselheti a légzőszervi bántalmakkal küzdőket, a fokozottan érzékenyek körében nehézlégzés, rosszullét is jelentkezhet. Az idősek és a szívbetegek számára ajánlott kerülni, de legalábbis a délutáni órákra halasztani a fokozott igénybevétellel járó tevékenységeket. Ráadásul a ködös területeken a megfázás veszélye is fokozottabb, hiszen a nyirkosság kedvez a kórokozók terjedésének.
Reggel a hőérzet is alacsonyan alakul, amit a párás idő csak tovább ront, fokozva ezzel a kopásos ízületi gondokkal élők fájdalmait. A legintenzívebb tünetek az északi és északkeleti megyékben léphetnek fel, majd többeknél a következő napokban is tartósan fennállhatnak. A panaszok mérséklésére kenjük be kámforos krémmel - a nap folyamán akár többször is - a sajgó végtagokat, de az esténkénti meleg fürdő is hatékonyan enyhítheti a fájdalmat.
A fokozottan érzékenyek körében ezen kívül gyakorivá válhat a vérnyomás-ingadozás, intenzívebb tünetekre a nyugati tájakon élők számíthatnak. A kellemetlen időszakok átvészelésére galagonyatea fogyasztása javasolt.
Reggel többfelé pára- és ködfoltok alakulnak ki, a forgalmasabb városi csomópontokban megnövekedhet a levegő nitrogén-dioxid- és szállópor-koncentrációja. A Dunántúlon helyenként tartósan ködös maradhat az idő, a levegő szennyezőanyag-tartalma csak lassan csökken ismét az elfogadható szint alá.
Az autósok dolgát hajnalban egyrészt a ködfoltokban lecsökkenő látástávolság, másrészt a sokfelé deres és éppen emiatt csúszóssá váló útszakaszok nehezítik. Fokozódik a balesetveszély, az említett területeken ajánlott nagyobb követési távolságot tartani, valamint mérsékelni a sebességet! - javasolja a Meteoklinika .