Mind a meleg-, mind a hidegfrontra érzékenyek nehéz időszak elé néznek. Az élettanilag megterhelő napokon a frontérzékenyeknél tovább erősödnek a különböző eredetű fejfájásos tünetek, a korábban tapasztalt migrén mellett a északnyugaton, illetve északon görcsös fájdalom is felléphet. Csökken a teljesítőképesség is. A krónikus fáradtsággal és koncentrálási problémákkal küzdők számára javasolt napközben néhány csésze jázminos zöld teát inni, csalánteával pedig a fejfájásos tünetek enyhíthetők. A hidegfrontra érzékenyek ezen kívül izom- és hasi görcsöket is tapasztalhatnak, a legintenzívebb tünetek a Dunántúlon élők körében jelentkezhetnek. A kellemetlen panaszok mérséklése érdekében ajánlott növelni a napi magnéziumbevitelt, például teljes kiőrlésű pékárukkal, mandula, dió és spenót fogyasztásával.
Romlik a szív- és érrendszeri megbetegedésben szenvedők állapota, az összetett időjárási helyzet pedig a frontérzékenyeken kívül másokat is megviselhet. Ajánlatos tudatosan kerülni a stresszes helyzeteket, emellett szívre gyakorolt kedvező hatása miatt az idősek, és szívbetegek számára galagonya tea fogyasztása javasolt.
Az időjárás kellemetlen hatásait a keleti tájakon a sok napsütés némileg ellensúlyozhatja, de az erős UV-sugárzás miatt az érzékeny bőrűeknek a megfelelő óvintézkedések nélkül továbbra sem ajánlott a déli órákban hosszabb ideig a napon tartózkodniuk. A csapadékos időnek köszönhetően az ország nagy részén a pollenterhelés várhatóan alacsony marad, csupán a keleti tájakon élő, a platán és a nyír virágporára allergiások tapasztalhatnak helyenként enyhe orrfolyást, tüsszögést, vagy szemviszketést.
A közlekedés során az autósok többfelé nedves, vizes útszakaszokkal találkozhatnak. Az eső áztatta útburkolaton hirtelen fékezés, vagy irányváltás hatására könnyen megcsúszhatnak a járművek, ezért az ilyen területeken ajánlott nagyobb követési távolságot tartani, illetve mérsékelni a sebességet. Keleten olykor vakító lehet a napsütés, ezért jó, ha kéznél van napszemüveg is.
Forrás: Meteoklinika