Hétfőn eleinte kettősfronti hatásra kell készülni, amely a nap végére fokozatosan megszűnik, mérséklődnek a tünetek. A fokozottan érzékenyek körében a nap első felében még gyakran jelentkezhet vérnyomás-ingadozás, enyhe keringési zavar, a tünetek azonban egyre ritkábbak térnek vissza a nap folyamán. Az érintettek számára továbbra is sok pihenés és a megerőltető fizikai munka kerülése ajánlott.
A változékony időben sokan alvászavarral küzdenek, nem tudják kialudni magukat, ezért aztán napközben sem szűnő álmossággal küzdenek. Akit krónikus fáradtság gyötör, igyon meg délelőtt és délután is egy-egy csésze citromfűteát, amely segít élénknek maradni a nap folyamán.
Északkeleten a szeles idő miatt többeknél a fáradtságérzés mellé fejfájás is társul, ezért figyelmetlenebbek, szétszórtabbak lehetnek az átlagosnál. Ha teljesítőképességünk csökken, és már képtelenek vagyunk a munkára koncentrálni, növeljük a napi folyadékbevitelt, igyunk meg néhány csésze borsmenta- vagy csalánteát!
Immunrendszerünket megviseli a változékony időjárás, jelentősen legyengülhet, ha nem támogatjuk mi magunk is szervezetünk védekezőképességét. Fogyasszunk minél több vitamindús idényzöldséget és gyümölcsöt, növeljük a C-vitamin-bevitelt! Az immunrendszer erősítése mellett az általános higiénia fokozott betartásával és a jól variálható, réteges öltözködéssel jelentősen csökkenthetjük a megbetegedés kockázatát.
Nő a balesetveszély, a reggeli csapadék miatt eleinte sokfelé csúszósak lehetnek az utak, északkeleten az időnként erős oldalszél nehezíti a közlekedők dolgát. A nedves útszakaszokon ajánlott mérsékelni a sebességet, emellett sokan szétszórtak, figyelmetlenek lehetnek az utakon, közlekedjünk fokozott körültekintéssel- hívja fel a figyelmet a Meteoklinika .