Kedden napközben nem érkezik időjárási front, markáns igénybevétel nem éri a szervezetet. Humánmeteorológiai szempontból a Dunántúlon napközben kedvező változást tapasztalhatunk, ott kellemesebben alakul a komfortérzet, mérséklődnek az alvászavarok , csökken a migrénhajlam.
Máshol a tartós fülledtség rendkívül megviselheti a szív- és érrendszeri megbetegedésekkel élőket és az időseket is. Ilyen esetekben lehetőség szerint próbáljunk kerülni mindenféle felesleges megterhelő tevékenységet, fizikai munkát, és a szabadidőt töltsük inkább pihenéssel! Nem javasolt továbbá terhelni a gyomrot, inkább a zöldségféléket, salátákat, könnyű ételeket részesítsük előnyben, és nagyon fontos a bőséges folyadékbevitel is. Testtömegtől függően napi 2-3 litert ajánlott meginni szénsavmentes ásványvíz vagy frissítő, cukormentes tea formájában, de az étkezések során elfogyasztott hideg levesek is megfelelnek folyadékpótlásra.
Délutántól egyre többfelé alakul ki zivatar, akár hevesebb kísérőjelenségekkel is. Az érintett területeken az asztmások állapota romolhat, nekik ajánlott zárt térben tartózkodni a vihar elvonultáig, és lehetőleg pihenjenek le. Ezen kívül idegesség, feszültségérzet is felléphet, kisebb nyugtalanságot is tapasztalhatunk a zivatarok érkezése előtt.
A tavaszi allergén növények nagy mennyiségben szórják pollenjeiket. Több nap kedvező pollenhelyzet után ismét emelkedik a levegő virágportartalma, az allergiahelyzetben romlás várható. A pázsitfűfélék, a tölgy és a platán okozhatnak főleg többeknél kellemetlen tüneteket, különösen délután a napos vidékeken. A tünetek mérséklése érdekében javasolt kerülni a tejtermékek fogyasztását, továbbá az allergiások ne sportoljanak a szabadban, autózás során is tartsák felhúzva az ablakokat. Csak kora reggel vagy az este folyamán szellőztessék a lakást, hazaérkezéskor pedig töröljék le a cipőiket és porolják ki a ruhadarabokat.
Az UV-sugárzás szintje 11 és 15 óra között a napos vidékeken már erős, nem csak az érzékeny bőrűek szenvedhetnek leégést. A világosabb bőrtípusba tartozók akár negyedóra alatt is leéghetnek, de másoknak is ajánlott az óvatosság! Érzékenységtől függően használjunk 30-40-es faktorszámú fényvédő szereket, a végtagokon kívül pedig védjük az arcot és a tarkót is!
A közlekedők a meleg hatására szétszórtak lehetnek, ezen kívül záporok, zivatarok is növelhetik a balesetveszélyt. Ezek területén vezessünk lassabban és tartsunk nagyobb követési távolságot, kerüljük a hirtelen fékezéssel és irányváltoztatással járó helyzeteket! A zivatarokban átmenetileg viharossá fokozódhat a szél, jelentősen csökkenhet a menetstabilitás, a felhőszakadások idejére jobb megszakítani az utazást és félreállni a járművekkel - javasolja a Meteoklinika .