Pénteken az erősen változékony időben kettősfronti hatás érvényesül, legintenzívebben az ország középső területein. Általános panasz lehet a fejfájás, a rossz közérzet, valamint alvászavarok is jelentkezhetnek. Célszerű kerülni a fizikailag és szellemileg megerőltető tevékenységeket, a szabadidőt pedig kifejezetten pihenéssel tölteni. A szív- és érrendszeri betegségekkel küzdők is nehéz időszak elé néznek: vérnyomás-ingadozást, szédülést, rosszullétet tapasztalhatnak, valamint felléphet nehézlégzés is. Napi 2-3 csésze galagonyatea vagy más galagonyakészítmény fogyasztásával mérsékelhetőek a panaszok, ezen kívül a kiegyensúlyozott napirend is oldhatja a zavarokat.
A csapadékos időben felerősödhetnek az ízületi fájdalmak: a sajgó végtagokra alkalmazzunk csalánlevél főzetéből készített borogatást, reggel pedig tornáztassuk át egy kicsit az érintett területeket. Helyenként fülledtség is rontja a komfortérzetet, a légzési nehézségekkel küzdőknek nem tanácsos hosszabb időt a szabadban tölteni. A zivatarok idején az asztmások állapota romolhat, így az érintetteknek érdemes zárt térben tartózkodniuk a vihar elvonulásáig.
Az UV-sugárzás inkább csak keleten érheti el átmenetileg az erős fokozatot, máshol a sok felhő miatt nem lesz számottevő. A csapadék és a változékony idő jót tesz az allergiásoknak: ha ugyan csak rövid időre is, de jelentősen csökken a pollenterhelés. A következő napokban azonban nagyfokú romlás várható az allergiahelyzetben, a hét legvégén már ismét magas lehet a tölgy és a platán koncentrációja.
A közlekedést többfelé nehezíthetik záporoktól, zivataroktól nedvessé váló útszakaszok, amik területén jelentősen megnövekszik a féktáv. Tartsunk nagyobb követési távolságot, vezessünk a megszokottnál is lassabban, óvatosabban, hiszen egy-egy intenzívebb csapadékgócban a látástávolság is hirtelen lecsökkenhet. A zivatarokban átmenetileg viharos szél is ronthatja a menetstabilitást - hívja fel a figyelmet a Meteoklinika .