Csurran-cseppen. Mit tegyek be?

Sokan gondolják úgy, hogy vizelettartási zavarokra is inkább tisztasági betétet használnának, ám ez egyáltalán nem olyan előnyös választás, mint amilyennek tűnik. Lássuk, milyen különbségek vannak az egyes betéttípusok között!

Minden negyedik hölgy megtapasztalta már az inkontinencia tüneteit legalább egyszer életében: akár a kora miatt, esetleg húgyúti fertőzés, felfázás vagy várandósság miatt. Hacsak nem nagyon súlyos a helyzet, hajlamosak lehetünk tisztasági vagy intimbetétet használni a vizeletcsepegés ellen. Ezzel azonban talán többet ártunk, mint használunk! A különböző betéteknek ugyanis különbözik a rendeltetése is. A tisztasági betéteket általában hüvelyi szivárgás esetén használjuk: ezek célja a különböző eredetű hüvelyi folyások, vagy a nagyon enyhe menstruációs vérzés felfogása. Általában igen kicsik, vékonyak. Belső kiképzésük olyan, hogy csak kis mennyiségű, sűrűbb folyadékot tudnak elvezetni.

Az egészségügyi betéteket menstruáció esetén használják a hölgyek már hosszú évek óta. Ezek valamivel nagyobbak, mint a tisztasági betétek, és elsősorban arra alkalmasak, hogy nagyobb mennyiségű, de fokozatosan szivárgó, sűrűbb folyadékot (pl. vért) vezessenek el és zárjanak magukba. A tisztasági betéteket és az egészségügyi betéteket a tökéletes komfort érdekében naponta többször is érdemes cserélni.

A kifejezetten a vizelet felszívására kifejlesztett (inkontinencia) betéteket azonban a korábbiakkal szemben speciálisabb kialakítás jellemzi. Bár méretre, formára a tisztasági és az egészségügyi betétekre emlékeztetnek, olyan plusz tulajdonságaik is vannak, melyek miatt alkalmasak a vizelettartási problémákkal való megbirkózásra. Egyszerre nagyobb mennyiségű folyadékot képesek elnyelni és magukba zárni, a felületük pedig nem engedi, hogy a vizelet visszaszivárogjon. Szintén fontos különbség az úgynevezett odour control megoldás.

Már néhány csepp vizelet is tartalmaz ammóniát, sok érintettnél pedig komoly félelmet jelent az, hogy a jellegzetes szag miatt kellemetlen helyzetbe kerülnek, ám ezt a betétek szagelnyelő- és semlegesítő rendszere megakadályozza. Az ammóniát azért is lényeges semlegesíteni, mert a bőrrel érintkezve irritációt válthat ki. Az inkontinencia betétek hátoldalán egész szélességben ragasztócsík húzódik, mely biztosítja, hogy a betét ne mozduljon el a helyéről, így egész nap biztonságos és komfortos érzést biztosít. Az inkontinencia betéteket több méretben is megtalálhatjuk a gyógyszertárakban, így bármilyen fokú, súlyosságú vizelettartási zavarra kiválaszthatjuk a megfelelő betétet.

Igaz, az intimbetétek, tisztasági betétek gyakran egyszerűbb megoldásnak tűnnek, mint a speciálisan vizeletcsepegés felfogására készült inkontinencia betétek, ám nem érdemes kísérletezni! Az eltérő kialakítás biztosítja a biztonságot, a kényelmet és azt, hogy a korábbi életmódunkat is megőrizhessük.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +10 °C
Minimum: +1 °C

Ma fátyolfelhős vagy derült lesz az ég. A délies szél a Dunántúl nyugati felén megélénkül, helyenként meg is erősödik. Késő este -2 és +10 fok között várható a hőmérséklet, a szelesebb délnyugati vidékeken lesz enyhébb az idő. Napközben egy melegfront súrolja az ország északi területeit, ami sokaknál válthat ki kellemetlenséget.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra