Az év legmelegebb napjai következnek
Kedden nem érvényesül fronthatás, a rekkenő hőségben nagy terhelésnek van kitéve szervezetünk. A tartós melegben egyre gyakoribb és intenzívebb lehet a fejfájás, a migrén és az elalvás is nehezebbnek bizonyulhat a megszokottnál. Fejfájásának enyhítésére és a melegben fellépő fáradékonyság mérséklésére még a délelőtt folyamán fogyasszunk el egy csésze zöld teát és fokozzuk a folyadékbevitelt.
Az éjszaka sem várható jelentős felfrissülés, a leghűvösebb órákban is 20 fok közelében alakul a hőmérséklet. A nyugodtabb alvás érdekében lefekvés előtt vegyünk levendula-fürdőt és szellőztessünk. A krónikus betegek és az idősek kerüljék a fizikailag és szellemileg megterhelő tevékenységet! A szív-, és keringési rendszer betegségeivel küzdők szervezete fokozott igénybevételnek van kitéve: az állapotuk romolhat, gyakran jelentkezhet vérnyomás-ingadozás és rosszullét. Az esetlegesen kialakuló záporok, zivatarok környezetében fülledté válik a levegő, a légúti megbetegedéssel küzdők körében légszomj és nehézlégzés jelentkezhet.
11 és 15 óra között kerülni kell a napon tartózkodást!
Az időjárás szabadtéri programoknak kedvezően alakul, azonban 11 és 15 óra között lehetőleg kerülni kell a napon tartózkodást! A rekkenő hőségben nagyobb hőstressznek vagyunk kitéve, percek alatt napszúrást kaphatunk és leéghetünk. Viseljünk világos, természetes anyagból készült ruházatot, szalmakalapot és UV-szűrős napszemüveget, bőrünk védelmének érdekében használjunk legalább 40-es faktorszámú fényvédő krémet.
A forróságban a legfontosabb, hogy mindig fogyasszunk elegendő mennyiségű folyadékot: testtömegtől és fizikai állapottól függően ez napi 3-5 litert jelent. A tiszta víz és limonádé mellett nagyszerű folyadékutánpótlásként szolgálhatnak a lédús gyümölcsök: a görögdinnye és a sárgadinnye. A táplálkozásra is fontos odafigyelni, a meleg időben a nehéz és zsíros ételek még nehezebben emészthetőek és rosszullétet okozhatnak. Főétkezésre nagyszerű megoldás lehet egy hűtött gyümölcsleves vagy zöldségleves.