Kedden fronthatás nem érvényesül, a hőség még kitart. A délután képződő gomolyfelhőzetből záporok, zivatarok bárhol kialakulhatnak. Az átlagnál több fokkal melegebb időben álmatlanság , fáradékonyság nehezíti mindennapi teendőinket, fejfájásunk fokozódhat és ízületi bántalmaink is kiújulhatnak. Az éjszakáktól ne várjunk jelentős felfrissülést, a hajnali órákban is több helyen marad 20 fok közelében vagy felett a hőmérséklet. A szellőztetést a hűvösebb éjszakai órákra időzítsük, ezáltal elősegítheti a könnyebb elalvást és a nyugodtabb pihenést. Napközben sötétítsük be a lakást és tartsuk csukva ablakait. A délután kialakuló zivatarok környezetében erősen fülledté válhat a levegő, a légzőszervi megbetegedéssel küzdők nehéz légzést, légszomjat, olykor mellkasi fájdalmakat tapasztalhatnak.
A melegben általános lehet a migrénes fejfájás, tünetei megelőzésére és enyhítésére fogyasszunk el egy csésze zöld teát, amely élénkítő hatása miatt a fáradékonyság leküzdésében is segítségünkre lehet. Fontos, hogy fokozzuk a napi folyadékbevitelt, hiszen ezzel nem csak fejfájást enyhíthetjük, hanem a hőgutát és a kiszáradást is elkerülhetjük. Folyadék gyanánt fogyasszunk szénsavmentes ásványvizet, hűtött gyümölcsitalokat. Kerüljük a kávét és az alkoholt, valamint a magas cukortartamú üdítőket. Az étkezésre is fontos odafigyelnünk, a forróságban a nehéz ételek gyomorfájdalmakat okozhatnak: kerüljük a puffasztó és zsíros ételeket, helyezzük előtérbe a magas víztartamú dinnyét, a gyümölcsöket és a húsételeket.
Az UV sugárzás értéke a legmelegebb déli órákban elérheti a nagyon erős fokozatot. A tűző napon 15-20 perc alatt leéghetünk, válasszunk magas faktorszámú fényvédőkrémet bőrünk megóvása érdekében. Ruházatunk legyen világos és könnyű, viseljünk szalmakalapot és bevizsgált UV szűrős napszemüveget - írja a Meteo Klinika.