Hétfőn frontmentes marad az idő, a hőségben melegfronti jellegű tünetek jelentkezhetnek az arra érzékenyek körében. A kánikulában erősödhet fejfájásunk , amit csalántea fogyasztásával enyhíthetünk, és a déli órákban inkább ne tartózkodjunk a napon. A meleg időben fáradékonyabbak lehetünk és nehezebben tudunk koncentrálni. A koffeintartalmú italok kerülendők ebben az időszakban, a zöld teával élénkek maradhatunk: napi 2-3 csészével ajánlott még a délelőtt folyamán. Késő este sem frissül fel jelentősen a levegő, a trópusi éjszaka nehezebbé teszi az elalvást. A levendula természetes illóolajának párologtatása pihentetőbb, nyugodtabb alvást segíthet elő.
Extrém magas lesz az UV sugárzás
A csapadékmentes idő és a sok napsütés pozitívan hat hangulatunkra, de a legmelegebb órákban akár rosszul is lehetünk. A megterhelő fizikai munkát kerüljük, teendőinket vagy a kora reggeli, vagy inkább az esti órákban végezzük. A tartós melegben fontos odafigyelni a táplálkozásra, a zsíros ételek kerülendők, válasszuk inkább a vitamindús zöldségeket és gyümölcsöket.
Az időjárás szabadtéri programoknak kedvez, azonban a nagyon erős, vagy extrém UV sugárzás miatt érdemes az esti órákra időzíteni a szabadtéri sétát.
Az UV sugárzás nagyon erős lesz, délután lehetőleg ne töltsünk hosszabb időt a napon. A fokozott folyadékbevitel mellett szükség van az ásványi sók pótlására, fogyasszunk sózott ételeket, emellett a magas víz tartamú gyümölcsök - például a görögdinnye és a sárgadinnye - is jól eshet a melegben. Fokozzuk a folyadékbevitelt, de kerüljük a cukros és alkoholos italokat, napi 2-4 liter tiszta vizet, limonádét vagy uborkalevet is ihatunk a nagy melegben. Viseljünk könnyű, szellős ruhadarabokat, amikben nem fülled be a bőr, és közben a káros sugarak ellen is véd.
A pollenterhelés nő, romlik a pollenhelyzet. Az allergiás panaszokkal küzdők kerüljék az erdős, rétes területeket, a tünetek enyhítésére mossunk gyakrabban kezet és hajat - javasolja a Meteo Klinika .