Kedden továbbra is elkerülnek bennünket az időjárási frontok. Tovább melegszik az idő, emiatt általános lehet a fejfájás, migrén. Főleg nyugaton a záporok, zivatarok területén a fülledtség kellemetlen perceket okozhat a légzőszervi megbetegedéssel élőknek is. A nyári melegben, a magas páratartalom hatására azonban több fokkal még melegebbnek érezhetjük a levegőt. A fizikai munka során hamarabb elfáradhatunk, légszomj, rosszullét is jelentkezhet. Az idősek, a keringési panaszokkal élők és a szívbetegek is pihenjenek sokat, különösen a legmelegebb déli órákban, a megerőltető tevékenységeket, például az intenzívebb sportolást is inkább halasszák későbbre. A zivatarok idején az asztmások állapota romolhat, ezért tartózkodjanak zárt térben a vihar elvonulásáig!
A tartós terhelés ellen könnyű érkezéssel is védekezhetünk, együnk a napokban sok salátát, friss zöldségfélét és gyümölcsöt, de lehetőleg kerüljük a hüvelyeseket, a káposztát ás a karalábét is. Desszertként is gyümölcsöket, gyümölcssalátát fogyasszunk, mérsékeljük a cukorfogyasztást.
Az UV-sugárzás szintje 12 és délután 3 óra között többfelé eléri a nagyon erős fokozatot. Védelem nélkül ne menjünk a napra, már 10 perc alatt is leégést szenvedhetnek. Ilyen rövid idő is elég a világos bőrűeknek és a kisgyerekeknek ahhoz, hogy fájdalmasan kipirosodjon a bőr, de huzamosabb napon tartózkodás még a kevésbé érzékenyek számára is káros lehet.
Használjunk 30-as, gyerekek esetében 40-es faktorszámú naptejet, és gondoljunk arra, hogy a végtagokon kívül a vállunk és az arcunk is megpirulhat . Használhatunk UV-szűrős arckrémet, ajakbalzsamot is, és ne feledkezzünk meg a bevizsgált napszemüvegekről sem! Az érzékenyebbek a kora délutáni órákban inkább húzódjanak árnyékba, és kerüljék a nagyobb vízfelületek környékét, onnan ugyanis pluszsugarak érhetik a bőrt - írja a Meteo Klinika .