A szexuális és a reproduktív egészséggel kapcsolatban 6 ország civilszervezetei találkoznak ma a Balatonon, hogy életre hívták az Európai Bizottság által támogatott Light&Love, azaz Fény&Szeretet projektet, melynek elsődleges célkitűzése, hogy elsősorban a fiatalok körében terjessze a szexuális és a reproduktív egészséggel /SRHR/ kapcsolatos ismereteket.
A Magyar Család és Nővédelmi Tudományos Társaság 2008-ban csatlakozott a három éves projekthez. A szervezők fontos küldetésüknek tartják a kevésbe fejlett országok igényeinek feltérképezését, valamint egy olyan együttműködés életrehívását, amely az elmaradottságok fejlesztését célozza meg.
Sok országban nem tudják mi a szexuális és reproduktív egészség, az ehhez fűződő jogok és az egészségük védelméhez szükséges információkhoz sem jutnak hozzá, tudomást sem véve a szexuális egészségről, vagy csupán a fogamzásgátlás szükségességéről, szót sem ejtenek a felvilágosításról. Az ENSZ Népesedési Alapja és számos világszerte elismert nemzetközi szervezet indít programokat a téma fontosságának tudatosítása érdekében, melynek végső célja az egészség megőrzése és a jogok, kiemelten a nők jogainak a védelme.
Sajnálatos módon vannak olyan országok, ahol ez aktív ellenállásba ütközik. Az itt élő embereknek nincs hozzáférésük az információkhoz és az eszközökhöz, amelyekkel megtervezhetnék saját családjuk méretét, időzíthetnék a gyermekvállalást, meghatározhatnák a gyerekek érkezése között eltelt időt, és megvédhetnék magukat a szexuális eredetű megbetegedések ellen. A fenti problémák mutatják, hogy ezeknek az alapvető emberi jogoknak az elismerése számos országban kívánnivalót hagy maga után. Erre a problémára a szociális és a gazdasági fejlődés sem jelent automatikusan gyógyírt, hiszen a kormányok nem tulajdonítanak kellő súlyt ezeknek az alapvető egészségügyi ellátásoknak.
A szervezők azt várják, hogy a résztvevő országok felismerik SRHR fontosságát, és figyelembe veszik a fejletlenebb országok támogatására irányuló nemzetközi együttműködésekben. A legáltalánosabb és talán legismertebb a HÍV/AIDS problematikája, de szóba kerül a szegénység és a hiányos oktatás kérdése is.
Hogy a program elérte-e a célját, erre a későbbiekben elvégzett felmérés fog választ adni, amelynek keretén belül a 3 EU partnerországban a fiatalok és a lakosság körében feltérképezik az ismereteket és kiértékelik azt.