Ha fáj a pisilés

A fájdalmas, égető vagy csípő érzésekkel együtt járó vizeletürítés önmagában nem betegség, hanem valamilyen betegség (például húgyúti fertőzés vagy prosztatagyulladás) kísérőtünete. Éppen ezért fontos az alapbetegség kezelése, de a tüneteket házi módszerekkel is enyhíthetjük.

A fájdalmas vizeletürítés oka sokféle lehet, a húgyúti fertőzésektől és gyulladásoktól kezdve, a prosztata gyulladásán át a vesekőig, vagy akár szexuális úton terjedő betegségekig. Minden olyan kórkép okozhat fájdalmas vizelést, mely a nemi szerveket, a húgyutakat vagy a veséket érinti. Éppen ezért nagyon fontos, hogy a tünettel mindenképpen keressük fel az orvosunkat, hiszen a különböző betegségek eltérő kezelést igényelnek. Azonban néhány dolgot otthon is megtehetünk azért, hogy a tüneteket enyhítsük.

Igyunk elegendő vizet

Ez húgyúti fertőzés? Ha egyszer csak azt vesszük észre, hogy folyton pisilnünk kell, ráadásul viszket, ég és csíp odalent, joggal aggódhatunk, hogy ezek a tünetek sajnos húgyúti fertőzésre utalnak. Kattintson a részletekért! Az enyhe mértékű kiszáradás nemcsak fájdalmas vizeletürítést okozhat, de súlyosbíthatja is a tüneteket. Ha kellemetlen, csípő érzés társul a mosdóhasználat mellé, próbáljunk meg több folyadékot, elsősorban vizet inni. Ez például segíthet abban is, hogy a húgyutakban vagy hólyagban felgyülemlő, gyulladást és fájdalmat okozó kórokozókat, baktériumokat "kiöblítsük". A vízbe keverhetünk egy-két evőkanál almaecetet is, ez nemcsak a szervezet megfelelő pH-értékét segít visszaállítani, de a baktériumok elleni küzdelemben is segítségünkre lehet.

Együnk joghurtot

A fájdalmas vizeletürítést sokszor a baktériumflóra egyensúlyának felborulása, a kártékony mikrobák elszaporodása okozza. Ez ellen hatékonyan küzdhetünk, ha több hasznos, jótékony baktériumot viszünk a szerveztünkbe. Erre egy jó módszer lehet, ha naponta egy-két alkalommal megeszünk egy-egy pohár natúr, édesítetlen joghurtot , de ha ezt nem szeretjük, étrend-kiegészítő formájában is szedhetünk probiotikumokat.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A fájdalmas vizeletürítésen a joghurtfogyasztás is segíthet

A fájdalmas vizeletürítésen a joghurtfogyasztás is segíthet

Igyunk gyömbérteát

A gyömbért az egyik legjobb emésztést segítő gyógynövénynek tartják, de emellett nagyon hatékony baktériumellenes, antiszeptikus és gyulladást csökkentő hatásai is vannak. Naponta igyunk egy-két csésze édesítetlen gyömbérteát, ezzel segíthetjük a szervezetünk munkáját a kórokozók elleni küzdelemben, emellett pedig a folyadékbevitel is hozzájárulhat a teafogyasztás.

Együnk uborkát, mangót, spárgát

Bizonyos zöldségek és gyümölcsök vizelethajtó hatással rendelkeznek, így rendszeres fogyasztásuk segíthet megszabadulni a húgyvezetékben, illetve húgyhólyagban felgyülemlett baktériumoktól. Az uborkából akár levet is facsarhatunk, ezt ihatjuk például friss sárgarépalével együtt. Ez a frissítő ital nemcsak nagy mennyiségben tartalmaz vitaminokat, de a gyulladást is csökkentheti és segíthet helyreállítani a szervezetünk megfelelő pH-értékét. A mangólé, bár nagyon finom, túlságosan sok cukrot tartalmazhat.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +8 °C
Minimum: +1 °C

Északon, északkeleten napos, valamint ködös tájak egyaránt lehetnek, a köd helyenként tartósan megmaradhat. Ezzel szemben az ország nagyobb részén általában fátyolfelhős, napos időre számíthatunk. Számottevő csapadék nem várható. A délies szelet főként a Dunántúlon kísérhetik élénk, néhol erős lökések. A legmagasabb nappali hőmérséklet nagyrészt 6 és 14 fok között valószínű, de a tartósan borult tájakon akár fagypont közelében maradhat. Késő estére -3 és +10 fok közé hűl le a levegő. Napközben egy melegfront súrolja az ország északi területeit, ami sokaknál válthat ki kellemetlenséget.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra