Igaz, hogy az olvasó számára nem túlságosan felemelő egy fájdalomról szóló állapotfrissítés, az írónak azonban katartikus élmény lehet a szenvedés kibeszélése. Amerikai kutatók első ízben vizsgálták a migrén betegekre gyakorolt hatását migrénnel kapcsolatos Twitter-bejegyzések segítségével.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerint a fejfájás számít a leggyakoribb idegrendszeri rendellenességnek: a világ teljes népességének mintegy 47 százaléka tapasztalt fejfájást legalább egyszer az elmúlt évben. A Journal of Medical Internet Research szaklapban közzétett tanulmányukban a Michigani Egyetem orvosi karának kutatói Alexandre DaSilva vezetésével arról is beszámoltak, hogy a nyugati népesség körülbelül 12 százaléka tapasztal migrénes rohamokat, melyek 75 százaléka csökkent működést eredményez, 30 százaléka pedig ágynyugalmat tesz szükségessé.
A migrént az agy mélyén lezajló mechanizmus okozza, amelynek következtében gyulladásos anyagok szabadulnak fel az idegek és a vérerek körül a fejben, erős fájdalommal járnak, és időnként olyan fokú szenvedést okoz, ami az általános kedélyállapotot és életminőséget is befolyásolja.
DaSilva munkatársaival 21 741 Twitter-bejegyzést elemzett annak érdekében, hogy megállapítsák, hogyan, hol és mikor használják a betegek a közösségi oldalakat fájdalmuk leírására. Miután kizárták a reklámokat, a metaforákat és a nem ide vonatkozó tweeteket, a kutatók minden egyes bejegyzés jelentését megvizsgálták. A tweetek kategorizálása után a migrének leggyakoribb leírásait elemezték, többek között a bejegyzések időpontját és helyét, illetve a kedélyállapotra és a termelékenységre gyakorolt hatását.
Az elemzés a következő eredményeket hozta: a bejegyzések 74 százalékát nők írták. A migrénnel kapcsolatos tweetek száma világszerte délelőtt 10 órakor tetőzött; 58 százaléka az Egyesült Államokból, 20 százaléka pedig Európából származott. A tweetelők 44 százaléka írta azt, hogy a migrén közvetlenül befolyásolta a kedélyállapotát .