Sin Jung Csul, a szöuli Kangbuk Samsung Kórház munkahelyi mentális egészséget vizsgáló intézetének vezetője szerint több mint 202 ezer olyan, a húszas-negyvenes éveiben járó munkavállalóra terjedt ki a vizsgálatuk, akik 2014-ben keresték fel az intézményt egészségi felmérés céljából.
Szorongás és depresszió
Az eredmények szerint a naponta négy órát vagy annál kevesebbet alvók körében 9,1 százalék volt a depresszió előfordulásának aránya, ami több mint négyszerese a napi hét órát alvók körében tapasztalt 2 százaléknak.
A keveset alvók körében 16 százalék volt a szorongás és 12,7 százalék az öngyilkos gondolatok előfordulásának aránya, míg a hét órát alvók körében ugyanez 4,3 illetve 5 százalék volt. A tanulmány szerint a napi hét óránál többet alvóknál is megfigyelhetőek voltak a kis mértékű mentális károsodás jelei.
Öngyilkosságra való hajlam
A kutatók azonos nemű, azonos korú és hasonlóan stresszes munkahelyi körülmények között dolgozó embereknél vizsgálták az öngyilkosságra való hajlamot, ami közel kétszer magasabb volt a keveset alvók, mint az eleget alvók körében. "Az eredmények tanúsága szerint képesek lehetünk megakadályozni a depresszió, valamint a szorongásos betegségek kialakulását, de még akár az öngyilkosságot is, ha napi hét óra alvást tudunk biztosítani a dolgozóknak" - mondta az intézet vezetője.