A szeptemberi számában megjelent kutatásból az derült ki, hogy azokban a középkorú és idősebb férfiakban, akik négy héten át naponta fogyasztottak alkoholmentes vörösbort, a szisztolés és a diasztolés vérnyomás is csökkent. A Barcelonai Oktató Kórház kutatását vezető Gemma Chiva-Blanch elmondta, hogy egészséges étrend és egészséges életmód mellett az alkoholmentes vörösbor fogyasztása valóban segíthet a magas vérnyomás megelőzésében.
A kísérlet során a vörösbor, az alkoholmentes vörösbor és a gin hatásait hasonlították össze. Hatvanhét olyan résztvevőt választottak, akik 2-es típusú diabéteszben szenvedtek, illetve a szív-érrendszeri megbetegedések legalább három kockázati tényezőjével rendelkeztek (dohányzás, magas vérnyomás, túlsúly vagy elhízás, a korai szívkoszorúér-betegség családi kórtörténete).
Egy kéthetes absztinencia időszak után a résztvevőket három csoportba osztották: az első 1 deciliter gint, a második 1 deciliter vörösbort , a harmadik pedig 1 deciliter alkoholmentes bort ivott. Négy hét napi fogyasztás után váltottak, és addig váltogattak, amíg mindegyik férfi mindegyik italt nem fogyasztotta.
A kutatók mindegyik forduló után mérték a vérnyomást, a pulzusszámot és a vér nitrogén-monoxid szintjét, majd statisztikai elemzést végeztek. A vörösbor fogyasztása után csökkent a vérnyomás, de statisztikailag nem jelentős mértékben. Az alkoholmentes vörösbor fogyasztását követően azonban a vérnyomás jelentősen visszaesett: a szisztolés vérnyomás körülbelül 6 Hgmm-rel, a diasztolés pedig 2 Hgmm-rel. A szerzők úgy vélik, ezek a változások elméletileg 14 százalékkal csökkenthetik a szívbetegség, és 20 százalékkal a stroke kockázatát.