Nem derül ki a génekből a szívbetegség

Bár egy bizonyos genetikai variáció összefüggésbe hozható a szívbetegség megnövekedett kockázatával, még így sem tudni biztosan, kiben alakul ki nagyobb valószínűséggel szívbetegség, mintha hagyományos kockázati tényezőket alkalmaznának.

Az utóbbi években a kutatók egyre nagyobb izgalommal foglalkoztak a genetikai variációk szerepével a betegségek kockázatának előrejelzésében. Ez esetben azonban annak ismerete, hogy egy variáció növeli a szív-érrendszeri rendellenesség kockázatát nem szolgált több értékes információval, mintha egyéb rizikófaktorokat alkalmaztak volna, például a magas vérnyomást, magas koleszterinszintet vagy a családi kórtörténetet.

"A génminták a szívbetegség megnövekedett kockázatával hozhatók összefüggésbe, és a nagyobb kockázati minták gyakoriak - állítja Nina P. Paynter, a Harvard Egyetem orvosi karának oktatója. - Az azonban nem tudható, vajon egy személy mintájának ismerete - amennyiben hozzáadják a hagyományos kockázati tényezőkhöz, beleértve a szívbetegség családi kórtörténetéhez is - javítja-e az adott személy a szívbetegségre vonatkozó jövőbeni kockázatának előrejelzési képességét, elősegítve a kezeléssel kapcsolatos döntéseket."

A tanulmány során Paynter csoportja 22.129 nő adatát dolgozta fel, akik a Női Genomtanulmányban vettek részt. A tanulmány kezdetekor a nők semmilyen súlyos krónikus betegségben nem szenvedtek. A 10,2 évig tartó lekövetés során a kutatók arra az eredményre jutottak, hogy a genom egy bizonyos részén, nevezetesen a 9p21.3a kromoszómánál lévő génmintákra vonatkozó információ hozzáadása nem javította jelentősen a szívbetegség előrejelzésének lehetőségét a hagyományos kockázati tényezők alkalmazásához viszonyítva.

Forrás:
Medipress hírszolgálat

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +8 °C
Minimum: +1 °C

Az északon képződött köd, rétegfelhőzet csak lassan zsugorodik, a legtöbb helyen tartósan megmaradhat. Ezzel szemben az ország nagyobb részén általában fátyolfelhős, napos időre számíthatunk. Számottevő csapadék nem várható, de a borult, ködös tájakon szitálás, ónos szitálás előfordulhat. A délies szelet főként a Dunántúlon kísérhetik élénk, néhol erős lökések. A legmagasabb nappali hőmérséklet nagyrészt 6 és 14 fok között valószínű, de a tartósan borult tájakon akár fagypont közelében maradhat. Napközben egy melegfront súrolja az ország északi területeit, ami sokaknál válthat ki kellemetlenséget.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra