Megfázás vagy torokgyulladás esetén segíthet enyhíteni a tüneteket például egy gyógyteakúra is. Az alábbi növényeket érdemes bevetni, hogy ne kerekedjen felül a megbetegedés!
Zsálya
Ennek a növények nem csak antiszeptikus, hanem nyugtató, fájdalomcsillapító hatása is van, ráadásul nagyon könnyen elérhető - ráadásul még fűszerként is megállja a helyét. Ha teát készítünk belőle, akkor friss zsályalevélből két, szárított változatból pedig egy evőkanálnyira lesz szükségünk egy csésze teához. Ha nem szeretjük az ízét, akkor használjuk szájöblítésre vagy gargarizálásra, mert úgy is nagyon hatékony.
Martilapu
Évszázadok óta használják a torokfájás enyhítésére a népi gyógyászatban. Nagyszerű nyákoldó hatású, segít megszüntetni a torok és a felső légutak irritációját. Egy csésze teához egy teáskanál szárított növényre lesz szükségünk, melyet forró vízbe kell tenni. Napi 3-4 csészénél ne fogyasszunk többet belőle.
Vadcseresznye
A vadcseresznye magában, van egyéb növényekkel keverve is nagyszerű gyógytea-alapanyag. Kesernyés íze miatt érdemes lehet kicsit édeskésebb ízű növényekkel vegyíteni. Teafőzéshez a kérgét kell használni, melyből egy teáskanálnyit tegyünk egy csészényi forró vízhez. Keverhetjük jázminnal, hibiszkusszal, csipkebogyóval, mentával, hogy finomabb legyen. Segít csillapítani a köhögést és leküzdeni a bakteriális fertőzéseket.
Ökörfarkkóró
Fantasztikus gyógynövény, amely segíthet a fülgyulladás, köhögés , torokgyulladás kezelésében, emellett nyákoldó és köptető hatású is. Egy-két teáskanálnyi szárított növényt adjunk egy csésze forró vízhez. Kesernyés az íze, így érdemes lehet mézzel édesíteni, vagy hibiszkusszal keverni, hogy finomabb legyen.
Szömörce
Torokfájás ellen a növény bogyóiból kell teát készíteni úgy, hogy meleg vízben áztatjuk őket nagyjából egy órán át, azt leszűjük. A leveleiből készített tea (egy-két teáskanálnyi szárított levél kell egy csésze forró vízhez) a fertőzéseket segít legyőzni, és lázcsillapító hatású.
Forrás: rodalesorganiclife.com