Kedden is elkerülik a frontok a Kárpát-medencét, ennek következtében viszont a nyugalomba került levegőben egyre jobban felhalmozódnak a közlekedésből és a fűtésből származó különböző káros anyagok. A növekvő légszennyezettség elsősorban a légzőrendszert terheli meg jelentősen, többeknél légúti irritációt, köhögéses panaszokat okozva. A párás időben fokozódik a megfázásveszély is, így ilyenkor kiemelten fontos, hogy betartsuk az általános higiéniai szabályokat. A fertőzések ellen leginkább az immunrendszer erősítésével védekezhetünk, ezért ajánlott rendszeresen C-vitamint fogyasztani.
A jelenlegi időjárási helyzet leginkább a légzőszervi megbetegedésben szenvedők számára kedvezőtlen, az idősek és a gyerekek pedig különösen veszélyeztetettek ebben az időszakban. Fontos, hogy az érintettek, ha tehetik, minél kevesebb időt töltsenek a szabad levegőn, a szellőztetést is halasszák inkább a kora délutáni órákra. Ugyanakkor a szennyezett levegő a keringési rendszerre is jelentős negatív hatást gyakorol: az arra hajlamosaknál vérnyomás-ingadozást idézhet elő, a fejfájással küzdők tüneteit is fokozhatja. A fej görcseinek csökkentésére borsmentatea fogyasztása ajánlott, gyerekek esetében pedig almahéjtea nyújthat segítséget a panaszok ellen. A hidegre érzékenyek körében ezen kívül a görcshajlam is növekszik.
Az ország nagyobbik részén továbbra is szürke és lehangoló marad az időjárás, sokan egyre elgyötörtebbnek érezhetik magukat, kedvetlenek lehetnek. Jó hír viszont, hogy az északi, északnyugati megyékben napsütésre is számíthatunk, ami nemcsak a hangulatunkat befolyásolja kedvezően, hanem hő- és komfortérzetünket is.
Az ország középső harmadán és az északi megyékben, valamint az Alföld területén hajnalban több helyen ködképződésre kell számítani, megnövekszik a légszennyezettség szintje. A forgalmasabb városi csomópontokban reggel elsősorban a PM10 és a nitrogén-dioxid koncentrációja emelkedhet a levegőben az egészségügyi határérték fölé, helyenként azonban napközben is a kritikus érték felett marad.
A közlekedés során reggel egyrészt a pára- és ködfoltokban lecsökkent látástávolság, másrészt a lefagyott vagy jeges útszakaszok növelik a balesetveszélyt. Ezeken a területeken javasolt mérsékelni a sebességet, továbbá a síkosabb utakon ajánlott kerülni a hirtelen fékezést és irányváltás is - javasolja a Meteoklinika .