Újabb 1004 magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, ezzel 361881-re nőtt a Magyarországon beazonosított fertőzöttek száma. Emellett elhunyt 85 beteg, így a koronavírus-járvány hazai áldozatainak száma 12198-ra emelkedett - olvasható a koronavirus.gov.hu -n. A legutóbbi elhunytak többsége idős, krónikus betegségben szenvedő személy volt. Meghalt azonban egy 34 éves férfi is, aki légmellel küzdött.
3809-en vannak kórházban
Jelenleg 103087 aktív koronavírus -fertőzött van Magyarországon. 3809-en szorulnak kórházi kezelésre, közülük 255-en lélegeztetőgépen vannak. Közben viszont 246596 személyt már gyógyultnak nyilvánítottak. A legfrissebb adatok szerint 17834 személy van hatósági házi karanténban, és már több mint 3,08 millió koronavírustesztet végeztek el az országban.
Részletek a vakcináról
Kedd estig már 152704 személyt oltottak be a koronavírus ellen, többségében egészségügyi dolgozókat, valamint az idősotthonok lakóit és dolgozóit. 17772-en már a második oltást is megkapták. Az oltás ütemét, gyorsaságát egyébként a vakcinák érkezése határozza meg. A Pfizer a héten összesen 36270 ember beoltására elég vakcinát szállított, vasárnap pedig további 9 ezer ember vakcinázásához elegendő oltóanyagot kap az ország, ezúttal a Modernától. A védőoltás ingyenes és önkéntes, de csak az kapja meg, aki regisztrál. A koronavírus-járvány lassítása és a kórházak teljesítőképességének fenntartása érdekében viszont továbbra is érvényben vannak a korábban bevezetett védelmi intézkedések.
Érvényes korlátozások
A kijárási tilalom és a többi védelmi intézkedés február 1-jéig biztosan érvényben marad, de a kormány a mai ülésén tárgyal a korlátozások fenntartásáról. A cél az, hogy mielőbb nyitni lehessen, ahhoz viszont a kormány szerint előbb elegendő vakcinára, majd a lakosság tömeges oltására van szükség.
Az új típusú koronavírus terjedésének megfékezése érdekében továbbra is javasolt kerülni azokat a helyeket, ahol zárt térben sokan vannak, a rendeletben meghatározott helyeken pedig viseljünk maszkot, amelynek a szánkat és az orrunkat is takarnia kell. Ezek mellett ne feledkezzünk el a legalább 1,5 méteres távolság betartásáról, valamint a gyakori és alapos kézmosásról sem. A legfontosabb pedig az, hogy akinek tünetei vannak, ne menjen közösségbe, hanem maradjon otthon és telefonon értesítse háziorvosát.
Koronavírus: mitől függ, hogy mikor nyitnak ki az éttermek? Mutatjuk!