Az első adatok szerint a készítmények biztonságok, nincsenek jelentős mellékhatásaik, de azt, hogy mindezek mennyire hatásosak, csak hosszú távon tudjuk majd megmondani.
Az emberi öregedési folyamat természetes része, hogy a testünk lemerül, izmaink elveszítik a tónusukat és begyulladnak, valamint inzulinrezisztensekké is válhatnak. Inzulin nélkül a sejtek nem képesek a működéshez szükséges glükózt felvenni, ezért is van az, hogy öregen nehezebb a mozgás és a sportolók bizonyos életkor elérése után már egyre rosszabb teljesítményt tudnak csak nyújtani.
2013 decemberében Sinclairék a Cell sejtbiológiai szaklapban publikálták tanulmányukat, amelyből kiderült: sikerült drasztikusan lecsökkenteniük az izomszövet "életkorát". Az anyagcserével kapcsolatos NAD+ koenzimmel kezelt egerekben ugyanis sikerült megfordítani az öregedési folyamatot: a vázizomzatukban elkezdett normális szintre fejlődni az izomtónus és olyan volt, mintha egészséges étrend és edzés hatására alakult volna ki.
Az öregedés hatására a NAD+ szintje csökken a szervezetben, emiatt a sejtek egyre kevésbé tudnak ATP-t termelni, ami az energiaszint fenntartásához szükséges. Az egerekben pedig hiába csökkent a felére az öregedés miatt a NAD+ szintje a normális értékekhez képest, amikor azt mesterségesen pótolták, az izmok degenerálódása megszűnt, majd fejlődni kezdtek.
Ha az egerekben tapasztalt változásokat emberekben is meg lehetne ismételni, akkor ennek hatására egy hatvanéves férfi húszéves fizikummal bírhatna. (Érdemes azt is tudni, hogy a vázizomzat ugyanazzal a módszerrel öregszik, mint a szív is.) Az idén elkezdődött emberi kísérletek egyelőre azt mérik fel, hogy a módszer mennyire biztonságos, milyen mellékhatások történhetnek és hogyan módosíthatják a NAD+ -kúrát másféle gyógyszerek.
Sinclairék úgy vélik, még jónéhány év eltelhet addig, amíg ez a fiatalító módszer elérhetővé válik, de a hatásmechanizmus teljesen biztos és hosszabb, egészségesebb élethez vezethet, árulták el, majd hozzátették: remélik, olyan általánossá válik készítményük az elkövetkező időszakban, mint az antibiotikumok .