Az inzulint így tároljuk nyáron

Nyáron is gondot kell fordítani a tudatos cukorbeteg-kezelésre. Egyeztetni kell a kezelőorvossal a terápia részleteiről: mikor és hányszor kell beadnia az inzulint - figyelve a megfelelő használat mellett a tárolásra is. Dr. Porochnavecz Marietta, a Cukorbetegközpont diabetológusának tanácsai.

Lehet, hogy elegendő lesz kevesebb inzulin

Inzulinos cukorbetegként nyáron számos kihívással találkozhat: érdemes arra is gondolni az utazás előtt, hogy milyen helyi ételeket fog fogyasztani, mit iszik, mit és mennyit fog mozogni - például séta a városban, kocogás a tengerparton, illetve úszás a tengerben, a medencében. Ezek ugyanis mind-mind befolyásolják a vércukorszintet , és a fokozott fizikai aktivitás hatására akár kevesebb inzulin is elegendő lehet.

Hogyan tároljuk nyáron az inzulint?
Az inzulin a nagy meleg, de a túlzott hideg hatására is megromolhat

Hogy érdemes tárolnunk?

Fontos kérdés az utazás előtt, hogyan tároljuk az inzulinokat a nyári melegben. Meleg, trópusi országba utazás során még nagyobb a jelentősége az inzulin megfelelő hőmérsékletű tárolásának.

Tudta?

  • Tilos a repülőre csomagban feladni az inzulint és a hozzátartozó eszközöket, mivel a raktérben nagyon hideg van, és az inzulinmolekulák tönkre mennek, hatástalanná válnak. Az inzulint, a vércukormérővel és a pen-el, a tűkkel együtt mindig a kézipoggyászban kell tartani.
  • Gépkocsiban, pl. a kesztyűtartóban se tároljuk az inzulint, autóbuszon pedig a csomagtartóban - itt a meleg okozhat hatásvesztést.
  • Utazás előtt érdemes elegendő tesztcsíkkal is felszerelkezni, hiszen így tudja megfelelően kontroll alatt tartani a vércukorértékeket és a szükséges inzulinmennyiséget.
  • Az inzulint a közvetlen napfénytől, a hőhatástól vagy éppen a lehűléstől is óvni kell, különösen, ha nyaralásra indul. Az inzulintartalmú injekciókat, injekciós peneket felbontás előtt hűtőszekrényben (2-8 °C között) kell tárolni.

    5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

    Használat közben, vagy ha tartalékként magával hordja, szobahőmérsékleten (max. 25 és 30 °C között) tárolandók. A kisméretű hűtőtáskák alkalmasak a tárolásra, de figyeljünk arra is, hogy az inzulin ne érintkezzen közvetlenül a hűtőakkuval - tanácsolja dr. Porochnavecz Marietta, aki azt tanácsolja, hogy nyáron is figyeljen a cukorbeteg a kezelésre, az inzulin használatára, egyeztetve a szakorvossal.

    Forrás: Cukorbetegközpont

    A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

    40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

    Olvasd el aktuális cikkeinket!

    Orvosmeteorológia
    Fronthatás: Melegfront
    Maximum: +8 °C
    Minimum: +1 °C

    Az északon képződött köd, rétegfelhőzet csak lassan zsugorodik, a legtöbb helyen tartósan megmaradhat. Ezzel szemben az ország nagyobb részén általában fátyolfelhős, napos időre számíthatunk. Számottevő csapadék nem várható, de a borult, ködös tájakon szitálás, ónos szitálás előfordulhat. A délies szelet főként a Dunántúlon kísérhetik élénk, néhol erős lökések. A legmagasabb nappali hőmérséklet nagyrészt 6 és 14 fok között valószínű, de a tartósan borult tájakon akár fagypont közelében maradhat. Napközben egy melegfront súrolja az ország északi területeit, ami sokaknál válthat ki kellemetlenséget.

    Hogy érzed magad?

    Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


    Hogy érzed most magad fizikailag?

    Hogy érzed magad?

    Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


    Milyen most a lelkiállapotod?

    Hogy érzed magad?

    Legjobban:
    Legrosszabbul:
    Kezdjük újra