A világon 90 percenként hangzik el a következő mondat: „az ön betegsége limfóma”. Ennek ellenére a limfómás betegek 73 százaléka azt nyilatkozta, hogy a diagnózist megelőzően nem hallott erről, a nyirokrendszer sejtjeiből kiinduló daganatos megbetegedésről.
A limfómának két fajtája a Ismerjük fel időben a nyirokrendszer rosszindulatú daganatát! A 90-es évek végén a célzott biológiai terápiák óriási előrelépést jelentettek a hematológiai daganatok kezelésében. Az immuno-kemoterápiának is nevezett kombináció az életminőség forradalmi javulása mellett megnöveli a tünetmentes periódus hosszát, és esélyt ad a teljes gyógyulásra. Az újabb, innovatív terápiás kombinációk idős betegeknél is, még jelentős társbetegségek fennállása esetén is biztosítják a leghosszabb tünetmentes időszakot, nagymértékben javítva a túlélés arányát az önmagában adott kemoterápiához képest. „A Magyar Onkohematológiai Betegekért Alapítvány célja, hogy ezek a kezelések minél hamarabb elérhetőek legyenek a magyar betegek számára is.” – emelte ki Kéri Ibolya, a MOHA elnöke.
A limfóma a nyirokszövet daganatos megbetegedése , a nyirokszövet sejtjeinek, a limfocitáknak a rosszindulatú elszaporodása és ezzel párhuzamosan a normális működésű sejtek elnyomása. Érintheti a nyirokcsomókat, a lépet, a csontvelőt, a vérképzőrendszert és a nyirokrendszert egyaránt. A betegség általános tünetei a megnagyobbodott mandulák, láz , éjszakai erős izzadás, fáradtságérzés, indokolatlan fogyás, bőrviszketés, bőrkiütés. Ezek olyan általános tünetek, amelyek nem feltétlenül rosszindulatú megbetegedésre utalnak, de ha két hétnél tovább fennállnak, feltétlenül orvoshoz kell fordulni.