Mégis agydaganatot okozhat a mobilozás

Időről időre megjelennek kutatási eredmények a mobilozás és a daganat kapcsolatáról. Legutóbb egy több éves amerikai vizsgálat eredménye került nyilvánosságra, de még ez sem igazán meggyőző.

Az amerikai Nemzeti Egészségügyi Intézet (NHI) 25 millió dollárt és több éves kemény munkát ölt egy olyan kutatásba, amely a mobileszközök sugárzása és a daganatok kialakulásának kockázata közötti viszonyt vizsgálta.

Van összefüggés a rák és a mobilhasználat között?

Megállapították, hogy van kapcsolat a nagy dózisú mobiltelefon-sugárzás és a rák kialakulása között, egyes patkányokban. Miután a kísérleti állatokat a mobiltelefonnal kapcsolatba hozható kétféle sugárzásnak tették ki, néhány hím-, de csak hím patkányban szív- és agydaganatok keletkeztek. A kísérlet pikantériája, hogy ezek az állatok tovább éltek, mint azok a társaik, akiket nem tettek ki a sugárzás hatásának. Viszont a daganatok éppen olyan típusúak voltak, mint amilyeneket más vizsgálatok során is találtak.

Az ENSZ Egészségügyi Világszervezetének (WHO) rákkutatással foglalkozó szakmai csoportjának (Agency for Research on Cancer - IARC) szakemberei megállapították, hogy az elektromágneses mezők rákot okozhatnak. Részletek!

Bár mindez első hallásra nem túl biztató, azonban egyelőre nincs még megalapozott bizonyíték arra, hogy mindez az emberre is igaz lenne. A NHI is úgy fogalmazott, hogy a korábbi, nagy számú populációs adatokon alapuló vizsgálatok is csak korlátozott bizonyítékokat találtak a mobiltelefon-használat és a rák között, és hogy bármit biztosra lehessen mondani, ahhoz még további kutatásokra van szükség.

Forrás: hvg.hu

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +7 °C
Minimum: -1 °C

Nyugat felől egyre nagyobb területen csökken a felhőzet, hajnalra általában csak fátyolfelhőzet marad. Az Északi-középhegység tágabb környezetében és a főváros környékén viszont (zúzmarás) köd, rétegfelhőzet képződhet. Számottevő csapadék nem várható, de a ködös tájakon szitálás, ónos szitálás előfordulhat. A délies szelet a Dunántúlon néhol élénk lökések kísérhetik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában -3 és +3 fok között várható, de a szeles délnyugati részeken akár +4, +6 fok is lehet, míg a szélárnyékos, hóval borított északkeleti tájakon akár -10 fokig is lehűlhet a levegő. Napközben egy melegfront súrolja az ország északi területeit, ami sokaknál válthat ki kellemetlenséget.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra