Ez a nem invazív módszer más, mint a rutinszerűen használt, hosszabb időt és műtétet igénylő módszer - olvasható az intézmény által a Medical Physics című tudományos folyóiratban bemutatott tanulmányban. Az új fejlesztéstől azt várják, hogy forradalmasítja a bőrrák és talán a rák más fajtái diagnosztizálásának területét, és ezzel életeket menthet meg.
Ennyi mindenre képes az új módszer
Az új technológia, amely speciális optikai szálakon alapul, képes különbséget tenni a bőrön kialakult jó- és rosszindulatú elváltozások között, és még a bőrrák egyes változatait is meg tudja különböztetni, például az életveszélyes melanomát és a szintén rosszindulatú, de kevésbé veszélyes elváltozásokat. Immár mintegy 100 kórházi páciensnél sikeresen alkalmazták a módszert a TAU közlése szerint.
"A láthatóval ellentétben az infravörös tartományban a különböző anyagoknak különböző színük van az adott anyag kémiai összetevőitől függően. Ez alapján rájöttünk arra, hogy az ilyen színek azonosítására képes műszerekkel megkülönböztethető az egészséges bőr, a jóindulatú elváltozás és a rosszindulatú elváltozás, mert mindegyiknek más a színe, így azonosítható a melanoma is" - fejtették ki tanulmányukban a szakemberek. A tudósok e színek azonosítására képes innovatív rendszert fejlesztettek ki: az optikai szálakkal képesek azonnal azonosítani a vizsgált elváltozás színét.