Dél-Afrikában több mint 20 000 féle, emberi fogyasztásra alkalmas növényfaj él. A természetgyógyászok több ezret használnak fel ebben az országban gyógyításra, az egyszerű náthától egészen az AIDS-hez hasonló súlyos betegségekig. A Missouri-Columbia és a Western Cape egyetemek közös munkával próbálják megvizsgálni, mennyire hatásosak ezek a gyógynövények.
Az amerikai és dél-afrikai polgárok egyaránt élénken érdeklődnek a kiegészítő és alternatív terápiás lehetőségek iránt, de keveset tudnak a megbízhatóságukról és a hatékonyságukról. Több kutatócsoport is vizsgálja majd a gyógytermékeket, és a természetgyógyászok által használt növényeket - értesült a MediPress.
Az alternatív terápiával foglalkozók száma 200 000-nél is több, és 27 millió páciens ellátásáról gondoskodnak. Így első ízben nyílik lehetőség arra, hogy orvosok, tudósok és természetgyógyászok nemzetközi szinten egyenrangú félként működjenek együtt. Hidat építenek a nyugati és az afrikai gyógyászat között, annak reményében, hogy ezzel minden beteg számára reményt, gyógyulást és egészséget adjanak.
Elsőként a Sutherlandia (vagy más néven Lessertia frutescens) növényt vizsgálják be, hogy biztonsággal alkalmazható-e HIV fertőzöttek esetében. Egészséges emberekre ez a növény ártalmatlan, ahogy azt egy korábbi tanulmány már igazolta. A másik vizsgálat az Artemisa afrára irányul, melyet széles körben alkalmaznak légúti megbetegedésekre. A tuberkulózis terápiájában már hasznosnak bizonyul, most a méhnyakrák-megelőző hatását vizsgálja majd.
A kutatómunka igazi hatékonyságát az adja, hogy meghallgatja a nemtudományos nézeteket is. A kommunikáció nagyon fontos ahhoz, hogy az emberek értesüljenek a felfedezéseinkről. A természet még ezernyi titkot rejt, ezek megfejtéséhez kerültünk egy óriási lépéssel közelebb.
STOP