Megkapták második oltásukat is a 14 éves szeghalmi lányok - az önkormányzat jóvoltából, ingyenesen.
Az önkormányzat ismeretei szerint hazánkban Szeghalom volt az első olyan vidéki település, ahol a városatyák a méhnyakrák elleni küzdelem mellé álltak.
Szeghalom 9 700 lakosú kisváros, az Észak-Békés megyei térség központja. Hátrányos helyzetű település, hiszen magas náluk a munkanélküliség, csökken a lakosok száma. Azonban a hátrányos helyzet nem jelenti ezt, hogy ne kezelnék kiemelt helyen a város lakosságának egészségügyi ellátását - tájékoztatta a Weborvost a polgármesteri hivatal.
Szeghalom önkormányzata fokozott figyelmet fordít minden évben a lakosság szociális és egészségügyi helyzetének javítására. Költségvetésének mintegy százalékát meghaladó mértékben nyújt támogatást a rászoruló embereknek, családoknak, ami éves szinten 200-230 millió forintot tesz ki.
Dr. Farkas Erzsébet gyermek-szakorvos, az egészségügyi és szociális bizottság elnökének javaslata alapján a képviselő-testület egyhangú döntésével vállalta az önkormányzat, hogy a városban élő 14 éves korú leánygyermekek ingyenesen juthassanak hozzá a humán papilloma vírus elleni oltóanyaghoz. A 33 gyerek háromszori oltása júniusban fejeződik be. A vakcina kiválasztásánál szerepet játszott, hogy amellett a védőoltás mellett kívánta az önkormányzat letenni a voksát, amelyet célzottan a méhnyakrákot okozó virus törzsek ellen fejlesztettek ki és hosszú távon nyújt biztos védettséget.
A város vezetése nagy jelentőséget tulajdonít az egészségügyi szűréseknek, a betegségek megelőzésének. Ezt a célt szolgálja a méhnyakrák elleni védőoltás is, amelynek jelentősége felmérhetetlen, hiszen ma ez az egyik leggyakrabban előforduló rákbetegség hazánkban.
A védőoltást dr. Farkas Erzsébet adja be a gyermekeknek, természetesen térítésmentesen.