Egy amerikai kórházban ma már rendszeresen használják a videójátékot rehabilitációs célokra, mivel - mint mondják - szórakoztatóbbá, és eredményesebbé teszi a fizikoterápiát.
A különleges gyógymód már nevet is kapott: a "wiihabilitáció" eredményességét az Egyesült Államokban fedezték fel. James Osborn, a dél-illinois-i Herrin Kórház rehabilitációért felelős orvosa elmondta: sokan kínszenvedésként élik meg a gyógytornát, amelyet egy-egy sérülést, csonttörést követően a gyógyulás érdekében kell végezniük.
A legnépszerűbb rehabilitációs videójátékok a tenisz, a golf, a baseball, és a bowling. A verseny során a játékosok egy vezetéknélküli irányító mozgatásával vezérlik a képernyőn mozgó szereplők cselekvéseit, és irányítják a játék menetét.
A Wiire épülő programok körülbelül ugyanazokat a mozgáselemeket követelik a felhasználóktól, mint a gyógytorna, de mindezt játékos formába teszik. Így a rehabilitáción résztvevő beteg arra koncentrál, hogy például legyőzze az ellenfelét teniszben, és kevésbé érzi kellemetlennek a gyakorlatok végrehajtását. Dr. Osborn elmondta: meglepő, hogy milyen versenyszellem alakul ki a játékosok között, akik sokszor jobban teljesítenek a Wii segítségével, mint a szokásos gyógytornán.
A speciális terápiát az említett kórházon kívül egy kifejezetten Irakban harcoló katonákat ellátó intézményben is bevezették. A siker nem maradt el, hiszen a betegek többsége a 19-25 éves korosztályból kerül ki, amely amúgy is érdeklődik a videójátékok iránt. A Wiit gyártó Nintendo képviselője úgy nyilatkozott: nem szándékoznak piaci hasznot húzni a játék orvosi felhasználásából, de örülnek, hogy a konzol segít az embereken.