Miért nem tudunk kigyógyulni a náthából?

A téli időszakban a nátha és a megfázás szinte senkit sem kerül el, de vannak, akik a többieknél sokkal lassabban gyógyulnak ki belőle, vagy újra és újra elkapják, és úgy érzik, hogy a téli hónapjaik semmi másból nem állnak, csak betegeskedésből. Ennek többek között az alábbi okai lehetnek.

Túl sok stressz

A tudósok egyre többet és többet tudnak meg arról, hogy a stressznek milyen hatása van az egészségre. Ma már világos, hogy nem csak a mentális, hanem a fizikai egészségben is kár keletkezik akár az akut, akár a krónikus stressz hatására. Nyolc mód, ahogy a stressz kikészít minket!

A stressz rendkívül rossz hatással van az immunrendszerre, hiszen túl sok kortizol termelődéséhez vezet a szervezetben - ennek hatására pedig könnyebben megbetegszünk és nehezebben gyógyulunk. A legjobb ellenszer a rendszeres testmozgás, ami lehet kocogás, jóga vagy súlyzós edzés is, mert segít elűzni a stresszt és helyrebillenteni a hormonrendszert.

Sem a stressz, sem az alváshiány nem segíti elő a nátha gyógyulását
Sem a stressz, sem az alváshiány nem segíti elő a nátha gyógyulását

Alváshiány

Ha nem vagyunk elég kipihentek akkor az immunrendszerünk sem működik megfelelően, sőt, még az is előfordulhat, hogy a gyógyszerek is kevésbé hatnak. Alvás közben a test regenerálódik és újratöltődik, és kevés dolognak van gyógyítóbb hatása a mély, pihentető és rendszeres alvásnál. Betegség idején, illetve a téli időszakban különösen fontos tehát, hogy napi 7-8 órát aludjunk.

Dohányzás

Újabb jó indok arra, hogy letegyük a cigarettát: a dohányosok sokkal gyakrabban lesznek náthásak és szednek össze fertőzéseket és felső légúti betegségeket, és sokkal lassabban is gyógyulnak.

Túl sok orrspray

Ha az orrcseppek és az orrspray-k használatát túlzásba visszük, a szervezetünk hozzászokik, ezért nagyon fontos, hogy mindig tartsuk be a használatukra vonatkozó utasításokat. Ellenkező esetben ugyanis akár krónikus orrnyálkahártya-gyulladásunk is lehet.

Túledzés

Ha valaki igényt érez rá, náthásan is sportolhat, de ilyenkor a túlerőltetés nagyon könnyen a gyógyulás rovására mehet. Kerüljük a magas intenzitású súlyzós edzéseket, a kemény kardiót, és inkább sétáljunk, jógázzunk, ha mindenképpen mozogni szeretnénk. Hallgassunk a testünk jelzéseire, és inkább hagyjuk ki az edzést, ha nem érezzük jól magunkat.

Forrás: prevention.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Emlőrák: több ezer életet menthetne meg a korai felismerés
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +15 °C
Minimum: +5 °C

Általában derült vagy fátyolfelhős idő valószínű, de a középső országrészben egy összeáramlási zóna mentén - mely éjszaka egyre nyugatabbra tolódik - erősebben felhős tájakra is számíthatunk. Hajnalban megnövekszik, megvastagszik a fátyolfelhőzet. Csapadék nem várható. A Dunántúlon többnyire mérsékelt marad a légmozgás, míg a Dunától keletre egyre nagyobb területen északkeleti, keleti irányba fordul a szél, melyet hajnalig többfelé kísérhetnek élénk, a keleti megyékben olykor erős lökések is. Hajnalra mindenütt gyengül, mérséklődik a szél. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet többnyire 0 és +5 fok között várható, de a szélvédett, derült tájakon fagy is lehet, míg a tartósan felhős részeken 6, 8 fok között maradhat a hőmérséklet. Ez mindenesetre hidegfrontot jelent, így az arra érzékenyek számíthatnak tünetekre.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra