Teendők influenzafertőzés esetén

Mindenki az influenza megelőzéséről, a védőoltásokról és immunerősítésről beszél. De mit tegyen az, akit már megfertőzött ez az undok vírus?

Az egészségügyi szakemberek mindig nyomatékosan felhívják az influenza-gyanús tünetekkel rendelkezők figyelmét arra, hogy a lehető leggyorsabban forduljanak orvoshoz ilyenkor, és amennyiben vény nélkül kapható készítményeket szednek tüneteik enyhítésére, mindig figyelmesen olvassák el a betegtájékoztatót, hogy idejében észlelhessék, ha valamelyik mellékhatás kialakulna esetükben.

A megfázás otthoni kezelése - részletekért kattintson !

De miből tudható, hogy valóban influenzásak vagyunk-e?

A nátha és az influenza tünetei között rengeteg az átfedés, így az a leginkább irányadó, hogy milyen komolyan jelentkeznek a tünetek - a súlyosabb tünetek szinte biztosan az influenzát jelzik. A szakemberek azt javasolják, hogy a rizikócsoportba tartozók már az első influenza-gyanús tünettel azonnal forduljanak orvoshoz. Ebbe a csoportba tartoznak a 6 hónaposnál kisebb gyerekeket gondozók, az egészségügyi dolgozók, a 6-24 éves korúak, illetve 25 és 64 év között azok, akiknek más egészségügyi panaszaik állnak fenn - amelyek miatt az influenzás megbetegedés jóval nagyobb kockázatúvá válik esetükben.

Miből tudható, hogy valóban influenzásak vagyunk-e?
Miből tudható, hogy valóban influenzásak vagyunk-e?

A 65 év felettiek esetében, amennyiben olyan panaszokkal élőkről van szó, akiknél szív- és érrendszeri megbetegedést, asztmás, vagy más légúti megbetegedést, illetve daganatos betegségeket diagnosztizáltak, a szakemberek nem javasolják, hogy öndiagnózissal próbálkozzanak, inkább forduljanak azonnal orvoshoz az első gyanús jellel. Azt is érdemes figyelembe venni, hogy az antivirális szerek a tünetek jelentkezése utáni 48 órán belül a leghatékonyabbak. Az egyébként egészséges embereknek ezért azt javasolják, hogy az első 24 órát várják meg, hátha legyőzi szervezetük a vírust, de utána forduljanak mindenképpen orvoshoz.

A beteg ember akkor cselekszik helyesen, ha otthon marad, ilyenkor ugyanis biztosítható az a nyugalom és pihenés, ami a szervezet számára szükséges a kór leküzdéséhez, és egyúttal az is garantált, hogy a beteg nem adja tovább a fertőzést másoknak.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Emlőrák: több ezer életet menthetne meg a korai felismerés

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +14 °C
Minimum: +4 °C

Délelőtt mindenütt gyorsan javulnak a látási viszonyok, ezzel párhuzamosan észak felől növekszik a felhőzet. Délután észak felől elkezdhet határozottan csökkenni a felhőzet, de a Dunától keletre egy összeáramlási zóna mentén, illetve a nyugati, délnyugati országrészben továbbra is sok marad a felhő. Elvétve gyenge eső nem kizárt. Az északias szelet nagy területen kísérhetik élénk, erős lökések. A legmagasabb nappali hőmérséklet 12 és 17 fok között alakul. Késő estére 3 és 11 fok közé hűl le a levegő. Fronthatásra napközben nem kell számítani, így a frontérzékenyek tünetei nem valószínű, hogy felerősödnek.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra