„Csak akkor fusson, ha jólesik!”

Vegyen részt a tabuk ledöntésében! Magyarországon is jelentős azoknak a száma, akik az életvitelt megkeserítő vizelet-visszatartási és -ürítési problémával küszködnek. E betegség csoportnak az egyik leggyakoribb válfaja a hiperaktív hólyag. Ezt a betegséget az ebben szenvedők - többségében nők - és környezetük komolyabb tabunak kezelik, mint a férfiak a merevedési problémáikat. A program szervezői, többek között az Inkontinencia Betegegyesület arra szeretnék felhívni embertársaik figyelmét, hogy beszélni kell a problémáról, fel kell vállalni és szakorvoshoz kell fordulni.

Magyarországon mintegy félmillió embernek vannak vizelet-visszatartási és -ürítési zavarai. A betegségben szenvedők kevesebb, mint 10%-a áll kezelés alatt. A kezelt betegek többsége gyógyászati segédeszköznek minősülő higiéniás betétet használ, amely korlátok közé szorítja használóját mindennapi tevékenységei során. Többféle megoldás létezik a gyógyításra: műtét, gyógyszeres kezelés, valamint konzervatív módszerek.

A vizelet-visszatartási és -ürítési zavarok, a hólyagtúlműködés gyakorisága a korral emelkedik, és elsősorban nőket érint. A hiperaktív hólyag, mely a húgyhólyag működésének a zavara, jelentős mértékben rontja az életminőséget. A sürgető jellegű és gyakori vizelési ingert sok nő az idősödés természetes velejárójának tartja, emiatt és szemérmessége miatt meg sem említi orvosának.

Az esetek egy része eredményesen kezelhető a legújabb gyógyszerekkel, minimális mellékhatások mellett. A cél minden esetben az életminőség javítása és az önbecsülés helyreállítása. Ehhez a gyógyszeres kezelés mellett szükség lehet pszichoterápiás kezelésre is. A betegség kezeléséhez, a tabu ledöntéséhez türelemre van szükség a betegek részéről. Akkor a legeredményesebb a kezelés, ha megvan a bizalom az orvos iránt.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A rendezvény elsődleges célja, hogy a betegségben szenvedők vállalják fel problémájukat, lépjenek ki az elzárkózásból, forduljanak szakemberhez - nőgyógyászhoz, urológushoz -, hogy segítségével újból teljesebb életet élhessenek. Ennek okán betegegyesületek és a szakma összefogásával 2007. október 7-én, vasárnap 10-14 óráig kerül megrendezésre a Fontana Nap rendezvény a Margitszigeti Atlétikai Centrum mellett, a margitszigeti nagy szökőkútnál. A rendezvény részét képezi egy figyelemfelhívó futás, amely a sziget déli és északi végén található szökőkutak érintésével zajlik. A résztvevők futhatnak, de akár gyalogolva is megtehetik a távot. Az indulók ajándékpólót kapnak.

A futáson kívül ingyenes tanácsadással, felvilágosítással, intimtornával, kiállításokkal várják még a kilátogatókat, akik beszélgethetnek orvosokkal, szakemberekkel.

A rendezvényen Lux Elvira szexuálpszichológus tart előadást a teljes élet megéléséről, Réz András pedig a tabuk ledöntéséről beszél. A Fontana Nap háziasszonya Soma lesz.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +8 °C
Minimum: +1 °C

Az alacsonyszintű felhőzet tovább halad kelet, délkelet felé, emellett a magasabb légrétegekben is érkeznek felhőtömbök, de az északkeleti harmadot leszámítva pár órás napsütésre van kilátás. Számottevő csapadék nem várható. Az északnyugatira forduló szelet az ország délnyugati felén általában élénk, helyenként erős lökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 6 és 13 fok között várható, de a tartósabban borult vidékeken ennél több fokkal hidegebb lesz, míg a Dél-Dunántúlon 14, 15 fok körüli csúcsértékek is előfordulnak. Napközben egy melegfront súrolja az ország északi területeit, ami sokaknál válthat ki kellemetlenséget.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra