Az állapotromlás gyorsabb jelzésére lesz képes az a szoftver, amelyet az egyik legnagyobb számítástechnikai vállalat fejlesztett ki.
A koraszülött, veszélyeztetett csecsemők állapotáról az orvosok jelenleg a különböző monitorok kijelzéseinek leolvasása, az eredmények felírása, valamint az ápolók beszámolói alapján kapnak képet.
Az amerikai cég egyetemi partnereivel közösen olyan szoftvert fejleszt, amely a szívritmus, a légzés, valamint a csecsemő környezetében elhelyezett érzékelők és monitorok adatait - másodpercenként 512-t - olvas be és elemez. Ezzel a módszerrel egészen minimális, de kritikus folyamatokra utaló változásokat is észre lehet majd venni a babák állapotában. Ennek alapján az orvosok nagyobb pontossággal tudnak diagnózist felállítani, és gyorsabban avatkozhatnak közbe szükség esetén.
Koraszülötteknél bizonyos életveszélyes állapotok, például egy fertőzés kialakulása akár 24 órával hamarabb is felfedezhető a fiziológiai adatok változásának megfigyelése és elemzése segítségével. A szoftver alkalmazásával lehetőség nyílik online állapotfelmérésre, döntéstámogatásra, valamint egészségügyi kockázattal járó események bekövetkezésének előrejelzésére.
A Torontói Gyermekkórház Csecsemő Intenzív osztálya már bekapcsolódott a projektbe - áll a cég sajtóközleményében.