Egészségi állapotunkról árulkodnak a melleink

A melleink tapintása és kinézete sokkal több mindent árulhat el a fizikai állapotunkról, mint gondolnánk.

Méretnövekedés

Ha felnőtt korban a melleink nőni kezdenek, annak általában hízás vagy terhesség az oka, de emellett lehet ilyen hatása bizonyos fogamzásgátlóknak és a menstruációs ciklusunkkal kapcsolatos hormonális változásoknak. Ilyenkor nincs különösebb okunk az aggodalomra, egyszerűen vegyünk nagyobb melltartót.

Zavaró és idegesítő tud lenni, ha melleink túlérzékenyek és fájni kezdenek, de sokszor nem kell aggódnunk emiatt. Az alábbi cikkünkben öt gyakori és teljesen normális okot olvashat azzal kapcsolatban, hogy miért is fájhatnak - és hogy mit tegyünk ellene.

Méretcsökkenés

Ha a melleink kisebbek lesznek, akkor azt okozhatja testsúlycsökkenés, illetve az, hogy csökken az ösztrogénszintünk , ami például olyankor történhet, ha abbahagyjuk a fogamzásgátlót, vagy klimaxolunk. Ha ezek közül egyik sem áll fent, és mégis kisebbek lesznek a kebleink, akkor vizsgáltassuk ki magunkat, különösen, ha egyúttal hajhullást, bőrproblémákat és fokozott szőrnövekedést tapasztalunk, mert ez a tünetegyüttes policisztás ovárium szindrómára (PCOS) is utalhat.

Nagy mellek

A méretes keblekért a genetikát áldhatjuk, vagy átkozhatjuk. Néhány tanulmány szerint lehet kapcsolat a dúsabb idomok és a mellrákra való hajlam között, de erre egyelőre nincs olyan tudományos bizonyíték, ami okot adhatna az aggodalomra.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A méretes keblekért a genetikát áldhatjuk, vagy átkozhatjuk
A méretes keblekért a genetikát áldhatjuk vagy átkozhatjuk

Csomók, dudorok

A menstruációs ciklus alatt sokan tapintanak ki a mellükben duzzanatot, vagy csomókat, mert ilyenkor a mellszövetben lévő, egyébként ártalmatlan ciszták megtelhetnek folyadékkal. Ha tehát ilyesmit tapasztalunk, nem kell feltétlenül a legrosszabbra gondolnunk. Ugyanakkor a biztonság kedvéért mindig érdemes orvoshoz menni, ha valami szokatlan tünetünk van.

Sajgás, fájdalom

Számtalan dolog okozhat mellfájdalmat vagy érzékenységet, és ezek közül a legtöbb orvosi értelemben ártalmatlan. Hormonális változások, túlzásba vitt koffeinbevitel , izomláz, nem megfelelő méretű melltartó, premenstruációs szindróma, külső trauma - ez csak néhány a lehetőségek közül. Egy 2004-ben készült tanulmányban pedig az áll, hogy vashiány is okozhat mellfájdalmat. Ha viszont azt tapasztaljuk, hogy csak az egyik mellünk fáj, azt érdemes lehet orvosnak megmutatni, mert ez akár mellrák tünete is lehet - tévhit ugyanis, hogy az ilyen jellegű rákos megbetegedés nem jár fájdalommal.

Színváltozás

Ha a mellbimbónk, mellünk színe megváltozik, az a leggyakrabban terhesség miatt van, illetve vannak, akiknél az öregedéssel együtt járó tünet az ilyesmi. Bizonyos esetekben pedig az előrehaladott mellrák is okozhatja.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +8 °C
Minimum: +1 °C

Az északon képződött köd, rétegfelhőzet csak lassan zsugorodik, a legtöbb helyen tartósan megmaradhat. Ezzel szemben az ország nagyobb részén általában fátyolfelhős, napos időre számíthatunk. Számottevő csapadék nem várható, de a borult, ködös tájakon szitálás, ónos szitálás előfordulhat. A délies szelet főként a Dunántúlon kísérhetik élénk, néhol erős lökések. A legmagasabb nappali hőmérséklet nagyrészt 6 és 14 fok között valószínű, de a tartósan borult tájakon akár fagypont közelében maradhat. Napközben egy melegfront súrolja az ország északi területeit, ami sokaknál válthat ki kellemetlenséget.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra