Károsíthatja a gyerekek gerincoszlopát a helytelenül viselt iskolatáska. Olvassa el az alábbi pontokat, hogy kicsit kevesebb teher nehezedjen gyermeke vállára.
Az orvosok szerint a teletömött vagy helytelenül rögzített iskolatáska bántalmakat okozhat a diákok egészséges fejlődésében. A mai gyermekek sokkal kevésbé aktívak, mint az előző generációk képviselői voltak, így sokkal hajlamosabbak a túl nehéz táskák miatt kialakuló betegségekre. Tizenéves korukban nőnek a leggyorsabban, így az ő gerincoszlopuk a legsérülékenyebb.
Állítható pántok:
A pántokat ne állítsuk túl lazára. Szoktassuk rá a gyereket arra, hogy minden egyes alkalommal állítsák be a pántokat, mielőtt a táskát felveszik vagy leteszik. Az állítható pántok megakadályozzák, hogy a gerincoszlop elcsavarodjon, miközben a gyermek magára préseli vagy lehántja válláról a táskát.
Pakoljunk helyesen:
A táska csak a legszükségesebb felszerelést tartalmazza! A több részre osztott modellek segítenek a súly egyenletes eloszlatásában. A nehezebb tárgyakat csomagoljuk alulra, minél közelebb a gyermek hátához, így a vállat nem éri akkora terhelés és segíti a helyes testtartást.
Használjunk derékpántot:
Olyan táskát válasszunk, melynek deréktájékon is van pántja, így nem a nyakra és a vállakra nehezedik az összes súly.
Széles, kipárnázott vállpánt:
Győződjünk meg arról, hogy a vállpántok elég szélesek, a kipárnázott rész pedig biztosítja a maximális kényelmet és támasztékot.
Mindkét pántot vegyük a vállunkra:
Mindkét vállunkra tegyük fel a pántot, így a súly egyenletesen oszlik el a háton és a vállakon.
A megfelelő súly:
A hátizsák súlya nem haladhatja meg a gyermek testsúlyának 15 százalékát. Ha a táska súlyától a gyermeknek előre kell hajolnia, azt jelenti, hogy bizony túlzottan megpakoltuk.
A táska helyzete:
A hátizsák ne lógjon a derekunk alá.