Újabb 2020 magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, ezzel 385755-re nőtt a Magyarországon beazonosított fertőzöttek száma. Emellett elhunyt 93 beteg, így a koronavírus-járvány hazai áldozatainak száma 13636-ra emelkedett - olvasható a koronavirus.gov.hu -n. A legutóbbi elhunytak többsége idős, krónikus betegségben szenvedő személy volt. Meghalt ugyanakkor egy 46 nő is, akinek nem volt alapbetegsége.
3771-en vannak kórházban
Jelenleg 78577 aktív koronavírus -fertőzött van Magyarországon. 3771-en szorulnak kórházi kezelésre, közülük 299-en lélegeztetőgépen vannak. Közben viszont 293542 személyt már gyógyultnak nyilvánítottak. A legfrissebb adatok szerint 20794 személy van hatósági házi karanténban, és már több mint 3,35 millió koronavírustesztet végeztek el az országban.
Részletek a vakcinázásról
Péntek estig már 330745 személyt oltottak be a koronavírus ellen, 124423-an már a második oltást is megkapták. Az e heti oltási terv alapján a háziorvosok többsége már oltja a védőoltásra regisztrált legidősebbeket (Pfizer-vakcinával) és a 60 év alatti krónikus betegeket (AstraZeneca-vakcinával). Emellett négy budapesti kórházi oltóponton oltani kezdték a bizonyos kockázati krónikus betegségekkel nem rendelkező idősebbeket (Szputnyik V vakcinával). A csütörtökön érkezett vakcinaszállítmányokkal jövő héten folytatódik az oltás.
A vakcinázás ütemét és gyorsaságát továbbra is jelentősen befolyásolja az oltóanyagok érkezése. A védőoltás egyébként ingyenes és önkéntes, de csak az kapja meg, aki regisztrál. A koronavírus-járvány lassítása és a kórházak teljesítőképességének fenntartása érdekében viszont továbbra is érvényben vannak a korábban bevezetett védelmi intézkedések. Európa több országában már a harmadik hullám zajlik, ráadásul a brit vírusmutáns is gyorsan terjed.
Érvényes korlátozások
A kijárási tilalmat és a többi védelmi intézkedést a kormány március 1-jéig meghosszabbította. Az új típusú koronavírus terjedésének megfékezése érdekében továbbra is javasolt kerülni azokat a helyeket, ahol zárt térben sokan vannak, a rendeletben meghatározott helyeken pedig viseljünk maszkot, amelynek a szánkat és az orrunkat is takarnia kell. Ezek mellett ne feledkezzünk el a legalább 1,5 méteres távolság betartásáról, valamint a gyakori és alapos kézmosásról sem. A legfontosabb pedig az, hogy akinek tünetei vannak, ne menjen közösségbe, hanem maradjon otthon és telefonon értesítse háziorvosát.
Koronavírus: vajon miért romlanak a hazai számok? A szakértő véleményéért olvassa el korábbi cikkünket!