Az Országos Egészségfejlesztési Intézet szakemberei összegyűjtötték, hogy a dohányfüst hogyan öregíti a szervezetet, hogy mindenki szabadon dönthessen, megéri-e tovább szívni.
Fogatlan dohányosok
A dohányzás megváltoztatja a száj kémiai folyamatait, ami fogkőlerakodáshoz és fogszuvasodáshoz vezethet. Ennél súlyosabb probléma, hogy a dohányzás foghullást is eredményezhet: tíz év alatt a nagy dohányosok (naponta egy dobozt fogyasztók) átlagban három, a friss dohányosok 2,4, míg a nemdohányzók csupán 1,3 fogat veszítenek.
A cigaretta és a szürke hályog
A szem egyik leggyakoribb betegsége a szürke hályog , mely műtét nélkül vaksághoz vezet. Az életkor előrehaladtával a betegség kialakulásának kockázata folyamatosan nő, ám a dohányzóknál a szürke hályog az átlagosnál is jóval nagyobb eséllyel fordul elő. Napi húsz (egy doboz) vagy több cigarettát szívó dohányosoknál a betegség már kétszer gyakrabban alakul ki.
A füst ráncosít
A bőr öregedése, ráncosodása természetes folyamat, azonban a dohányzás ezt a tendenciát szintén jócskán felgyorsítja. A nők bőre különösen érzékeny a dohányfüstre, amely kétféleképpen is károsítja a bőrt: egyrészt kívülről, közvetlen érintkezéssel, másrészt belülről, a bőr erein keresztül a belélegzett káros anyagok révén.