Minden rendben megy, míg egyszer csak valami történik, és oda a fogyókúra. Valaki megbetegszik a családból, Önt előléptetik, túl sok a munkája vagy jönnek az ünnepek.
Előfordul, hogy éppen az érzelmileg leglabilisabb időszakban vagyunk a legéhesebbek, például stressz, depresszió vagy akár unalom esetén. Nagyon sok ember fordul vigaszért az ételekhez, akár tudatosan, akár tudat alatt. És az a döntés csak még több gondot okoz.
Próbáljuk ki az alábbi javaslatokat, segítségül, hogy hangulatunk ne befolyásolja az étkezésünket,
- Ha ránktör az ehetnék, hívjuk fel valamelyik barátunkat, intézzünk el valamit vagy sétáljunk egyet. Ha valamivel elfoglaljuk magunkat, hamarabb elmúlik az evés utáni vágy.
- Alakítsunk ki lazító stratégiát a stressz ellen, ilyen lehet az edzés, a mélylégzés az izomlazító technikák vagy akár egy szívből jövő nevetés is.
- Ne tartsunk otthon vigasztaló falatokat. Ha arra hajlamos, hogy magas kalóriaértékű ennivalóval vigasztalódik, ne legyen ilyesmi kéznél.
- Tanulja meg felismerni a hangulatát. Az evés utáni vágyat sokszor nem az éhség okozza, hanem valamilyen hangulati tényező. Ha ennek tudatában vagyunk, könnyebb leküzdeni az éhséget.
- Ha elkeseredett, próbálja meg pozitív gondolatokkal helyettesíteni a negatívakat. Írja le például valamennyi jó tulajdonságát, és azt is, mit szeretne elérni a fogyással.
Mayo Clinic