A testmozgás segít a depresszió enyhébb eseteiben, mivel növeli az önértékelést és megszünteti az elszigeteltség érzését. A testmozgás hatására endorfin szabadul fel, amely egyike a jó közérzetért felelős vegyületeknek.
A Mental Health Alapítvány felmérést végzett kétszáz háziorvos bevonásával, és azt találták, hogy 22 százalékuk javasolja a testmozgást a betegség enyhébb formáiban, míg három évvel ezelőtt még csak 5 százalékuk tett így. Az alapítvány szerint fontos, hogy az orvosok ne csak antidepresszánsokat írjanak fel, hanem javasolják a testmozgást is, mivel a szakemberek szerint a mozgás fizikailag, szociálisan és biológiailag is segítséget nyújt.
A felmérés kimutatta, hogy a brit orvosok 61 százaléka véli úgy, hogy a mozgásterápia hasznos lehet, de sokuknak nincs megfelelő listája a sportlétesítményekről. Kétharmaduk szeretne rendelkezni hasonlóval, mivel egyre több beteg érdeklődik afelől, hogy javítana-e állapotukon a testedzés. Az alapítvány által szervezett edzéseket az Egészségügyi Minisztérium is támogatja, de csak az ország bizonyos területein érhetők el. Hat új létesítményben személyi edzőket osztanak ki a betegek mellé, akik edzésterveket állítanak össze. A depresszió ilyen fomában történő kezelésének eredményeit a jövő év során közlik majd.
Az alapítvány szerint a depresszió egy összetett kórkép, és fontos, hogy az orvosok többféle kezelési lehetőség közül választhassanak. Az alapítvány szerint valós igények jelentkeztek arra, hogy a gyógyszerek és a pszichoterápia mellett a testmozgás lehetőségeire is hívja fela figyelmet az orvos, mivel egyre inkább bizonyítást nyer annak hatékonysága. Az alapítvány már három éve kampányol azért, hogy az orvosok jobban használják ki a mozgásterápia előnyeit.
A depresszió összetett betegség, több faktor válthatja ki, mint például genetikai tényezők, környezeti hatások, életmód, személyiség, és még sok más. A harmadik leggyakoribb megbetegedés a nők körében, míg a férfiaknál a tizedik helyen áll. A munkaképtelenséget leggyakrabban ez a betegség okozza. A WHO becslései szerint 2020-ra a szívbetegségek mögött a második legnagyobb egészségügyi problémaként fog szerepelni.