Vajon valóban van köze a szülők iskolázottságának a felnőttkori depresszió kialakulásához? Amélie Quesnel-Vallée (McGill Egyetem, Toronto, Kanada) kutatásai szerint a válasz egyértelműen igen. A tudós a szülők iskolázottsága és gyerekeik mentális egészsége közötti kapcsolatokat kereste.
Az eredmények szerint minél iskolázottabb egy szülő, annál kisebb az esélye a mentális betegségek kialakulásának a gyerekek esetében.
"Lehetséges azonban, hogy ennek oka mindössze az, hogy a magasan képzett szülők általában jól keresnek és gyerekeik is jó iskolákba járnak" - mondta el Quesnel-Vallée. "Úgy tűnik tehát, hogy a szociális létrán való feljutás nagyban függ a szülők iskolázottságától, és ez az a tényező, ami a gyerekek mentális egészségét is leginkább befolyásolja."
A vizsgálati eredmények alapján világosan látszik, hogy mennyire fontos az egyenlő esélyek megteremtése az oktatásban is, hiszen ha a szülők jól tanulnak, nagy az esélye, hogy gyerekeik is előnyösebb társadalmi-gazdasági helyzetbe kerülhetnek később.