Kísérleti jelleggel netfüggőket kezelő tábor indult Kínában. Az internetaddikció az ország fiatalságának az egyik legnagyobb gondja.
A táborban negyven, 14 és 22 év közötti fiatal vesz részt és próbál leszokni kóros szenvedélyéről, írja a Reuters.
A tábor tíz napja alatt a függőknek megtanítják kezelni a netelvonással járó pánikot és depressziót, és arra ösztönzik őket, hogy másokkal létesítsenek személyes kapcsolatot. Ugyanakkor ez legfeljebb csak első lépésnek jó: egy szenvedélybetegségről nem lehet tíz nap alatt leszokni, a teljes gyógyulás jóval hosszabb folyamat.
A táborral együttműködésben a sanghaji oktatási tanács önkéntesekből szervezett őrjáratokat, amiknek az a feladata, hogy megakadályozza a kiskorúak betérését az internetkávézókba.
Az országnak egyre nagyobb gondot okoz az internetfüggőség. Az állami média jelentése szerint Kínában körülbelül 20 millió 18 évesnél fiatalabb gyerek netezik, közülük 2,6 millióan (nagyjából 13 százalék) szenvednek netaddikcióban.
A kormány azzal próbálja megfékezni a jelenséget, hogy nem enged új netcafékat létesíteni (jelenleg 113 ezer netcafé van az országban) és korlátozásokat terveznek bevezetni az erőszakos videojátékokra.
Az országban létezik már netfüggőket kezelő magánklinika és egy kezelőközpont is. Ez utóbbiban drasztikusabb módszerekkel (például katonai gyakorlatokkal) próbálják gyógyítani az online játékokra, netpronóra és cyberszexre kattant gyerekeket.
Index
(2007.08.14. 09:11)