Az egyik legnyilvánvalóbb fiziológiai hatás, hogy a kávéban lévő koffeintől éberebbnek érezzük magunkat, mert blokkolja az adenozin nevű vegyületet érzékelő receptorokat az agyban. Emellett stimulálja az adrenalin termelődését is. Fontos tudni, hogy az agy egy idő után "immúnissá" válik a koffeinre, és ezek a hatások egyre kevésbé érzékelhetők, attól függően, hogy mennyire vagyunk kávéfüggők.
Még négy előtt igyuk meg az utolsót
A kávé mellett átmeneti vérnyomás-emelkedést is okoz, mert szűkíti az ereket és ezzel keményebb munkára készteti a szívet. Ezen kívül hatással van az anyagcserére is: vízhajtó hatású, ami ezt jelenti, hogy elvonja a vesékből a bennük tárolódó folyadékot.
A megfelelő mennyiségű kávé jót tesz a szervezetnek
Serkenti az emésztőnedvek termelődését és a belek perisztaltikus mozgását is - ezért is van, hogy a kávé fogyasztása után nagy eséllyel hamarosan WC-re kell mennünk . Ráadásul egy 2015-ös kutatás eredményei szerint még a szexuális életünkre is jó hatással lehet, ugyanis a Texas University tudósai arra az eredményre jutottak, hogy akik naponta két csésze kávét isznak, azok kisebb eséllyel szenvednek erekciós zavarokban.
Bár túlzásba vinni nem érdemes a kávézást , és az utolsót érdemes még délután 4 előtt meginni, mértékkel fogyasztva számos pozitív hatása lehet a szervezetünkre.
Forrás: dailymail.co.uk