Ez történik a testünkkel, amikor berúgunk

Az alkoholfogyasztás mindenkire más hatással van, kortól, nemtől, fizikai állapottól és egyéb más tényezőktől függően, de maga a becsípés folyamata mindenkinél ugyanolyan.

A nőknél az ALDH alkohol-lebontó enzim kisebb hatásfokkal dolgozik a gyomorban, mint a férfiaknál. Ezért van az, hogy a nők kevesebb italtól is képesek becsiccsenteni, és tovább is tart, mire kiürül a szervezetükből az alkohol .

Minél kisebb és alacsonyabb testsúlyú valaki, annál könnyebben eléri a részegség állapotát. Ennek az a teljesen egyszerű oka van, hogy "kevesebb hely" marad a szervezetében az alkoholnak, könnyebben eléri a szerveket és több időbe telik lebontani.

Az alkohol mindenkire másképpen hat

Nem véletlen, hogy azt mondják, mindig együnk valamit, mielőtt inni kezdünk - minél kevesebb étel van a gyomrunkban, annál hamarabb fogunk berúgni, mert annál gyorsabban kerül be az alkohol a véráramunkba. A diétázóknak jó hír, hogy a könnyebb ételek ugyanúgy számítanak, mint a zsíros falatok.

Az is számít, hogy nem sokkal azelőtt edzettünk-e, hogy elkezdtünk italozni, mert a sport során felszabaduló endorfin egyesekre étvágycsökkentő hatással lehet - a kevesebb étel pedig gyorsabb berúgást jelent.

Legtöbben jól ismerik (vagy ismerni vélik) az alkohol hatását a szervezetre. Van azonban néhány dolog, amire csak kevesen gondolnak!

A szénsavas italoktól , például a pezsgőtől gyorsabban be lehet csípni, mert a kis buborékok irritálják a gyomornyálkahártyát - ennek hatására kitágulnak a véredények, és több alkohol szívódik fel egységnyi idő alatt. Az is igaz, hogy minél fáradtabbak vagyunk, annál könnyebben berúgunk, mert ilyenkor a szervezetünk kimerültsége miatt kevésbé tudjuk tartani a mértéket.

A főbb szabályok tehát, hogy mindig együnk valamit alkoholizálás előtt, lehetőleg ne egyből edzés után látogassunk el a pubba a barátokkal, és ha nagyon fáradtak vagyunk, akkor inkább aludjunk, vagy legfeljebb csak egy pohár alkoholt fogyasszunk.

Forrás: health.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Emlőrák: több ezer életet menthetne meg a korai felismerés

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +17 °C
Minimum: +5 °C

Többnyire derült, napos idő várható, inkább csak kevés fátyolfelhő lehet a déli országrészben az égen. Északkeleten, illetve eleinte a délnyugati határnál viszont borult, párás, ködös idő valószínű, ezeken a tájakon csak lassan, fokozatosan javulnak a látási viszonyok. Északkeleten egészen délutánig borongós, felhős maradhat az ég. Csapadék nem várható, legfeljebb a ködös részeken fordulhat elő szitálás. Estétől ismét nagy területen képződik köd, illetve rétegfelhőzet. A délnyugati, nyugati irányú szél többnyire gyenge vagy mérsékelt marad. A hőmérséklet kora délután általában 15 és 20 fok között alakul, de a tartósabban ködös, borult északkeleti tájakon ennél néhány fokkal hűvösebb is lehet. Késő este 6 és 13 fok közötti értékek valószínűek. Fronthatásra napközben nem kell számítani, így a frontérzékenyek tünetei nem valószínű, hogy felerősödnek.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra