A nagymamáink asztalára kerülő zöldségek átlagosan 24-48 órát töltöttek raktárban, a gyermekeink tányérján viszont már 4-6 hetes zöldségeket vagy gyümölcsöket találunk. A tárolás során a zöldségekben található értékes vitaminok és mikro-tápanyagok jelentős része elvész.
A Gödöllői Agrártudományi Egyetem egyik vizsgálata szerint a '60-s évek óta a búzában található összes mikroelem tartalom mindegy 50 százaléka tűnt el, de nem kímélte az idő a borsó, a sárgarépa vagy akár a káposztafélék vitamin tartalmát sem. Ez az oka annak, hogy a lakosság egyre nagyobb arányban használ rendszeresen vitamin készítményeket. A patikákban kapható vitaminok mellett folyamatosan nő a sportolók számra kifejlesztett formulák iránti igény.
A téli időszakban a közönséges nátha és influenza fertőzés megelőzésére a szakemberek elsősorban a D3 vitamint javasolják, melynek napi javasolt beviteli mennyiségét a közelmúltban 10-szeresére emelték az egybehangzó orvos-szakmai ajánlások hatására. A C-vitamin nem képes megelőzni a náthát, ugyanakkor a betegség kezdeti szakaszában alkalmazva képes jelentősen lerövidíteni a betegen töltött napok számát, valamint csökkenteni a betegek gyógyszer igényét.
A nagy dózisú, sportolói multivitamin készítmények nem csak az élsportolók körében népszerűek, hiszen az erőltetett munka, a nem megfelelő alvás és a bennünket érő megannyi stressz szintén növelik szervezetünk vitamin igényét.