Amalgám
Tünetek, melyek fogászati bajt jeleznek
Allergia, asztma, migrén, ízületi bántalmak - csak néhány betegség azok közül, amelyek hátterében fogászati problémák állhatnak. Az esetek többségében a fogorvosi rendelőben derül csak ki, hogy egy rosszul gyökérkezelt fog vagy az amalgám tömés okozta nehézfémterhelés a probléma kiváltó oka.
Valóban veszélyes az amalgámtömés?
Kevés hazai fogászat alkalmaz már csak amalgámtöméseket, higanytartalma ugyanis nem csak a környezetet károsítja, de egyes nézetek szerint a páciens egészségére is veszélyes. Szerencsére a fogászatok eszköztára is számos esztétikus és veszélytelen anyaggal bővült az elmúlt években.
Fontos változás jön a fogtöméseknél
Idén júliustól új szabályozás lépett életbe az Európai Unióban, amely kimondja, hogy terhesek, szoptató anyák és 15 év alattiak fogászati kezelése során tilos amalgámtömést alkalmazni. Az anyag használatát 2030-ra végleg meg kell szünteti a kontinensen.
Gyógyszerkereső
Olvasd el aktuális cikkeinket!
Klímaválság: bíróságon küzd a fennmaradásáért kilenc apró szigetország
A hágai székhelyű Nemzetközi Bíróság hétfőn megnyitotta kéthetes tárgyalássorozát az országok éghajlatváltozással kapcsolatos jogairól és felelősségéről. Ennek keretében több kis szigetország a nagy szennyező országok felelősségre vonását követeli.
Az ország nagyobb részén borult, párás idő várható. Szitálás, esetleg gyenge eső előfordulhat. A légmozgás döntően gyenge vagy mérsékelt marad. Késő este is döntően 0 és +5 fok közötti értéket mérhetünk. Ami az orvosmeteorológiai helyzetet illeti, jelentős fronthatás nem valószínű.