Fogorvosi Ellátás
„A magánban sem hat jobban a fájdalomcsillapító”
Magyarországon számos fogászati ellátást térítésmentesen igénybe vehetnek a páciensek az egészségbiztosítás keretében, sokan mégis inkább vállalják a költségeket, és a magánellátás felé indulnak el fogproblémáikkal. A betegek választására többféle tényező befolyással lehet, köztük sokszor közkeletű tévhitek is. Hogy valójában milyen esetekben hova érdemes fordulnunk panaszainkkal, arról dr. Nagy Ákos keszthelyi fogszakorvossal, a Magyar Orvosi Kamara alelnökével beszélgettünk.
Koronavírus: mit tehetünk, ha megfájdul a fogunk?
Mit csináljunk fogászati vészhelyzet esetén? Hogyan vigyázzunk jól a fogainkra? Kell-e aggódnunk, ha a járvány miatt nem tudunk elmenni a fogorvosi szűrővizsgálatra? Lehetünk-e önmagunk dentálhigiénés szakemberei? Fogorvosok válaszolják meg a legfontosabb fogászati és szájápolási kérdéseket.
Gyógyszerkereső
Olvasd el aktuális cikkeinket!
ALS: az első jel lehet, ha összetöröd a poharakat a mosogatóban
Karsai Dániel tragikus érintettsége miatt került a köztudatba az ALS-nek is hívott amiotrófiás laterálszklerózis. A visszafordíthatatlan leépüléssel járó, szörnyű betegség tulajdonképpen bármelyik életkorban kialakulhat, az alábbi tünetek figyelmeztethetnek rá.
Nyugat felől egyre nagyobb területen csökken a felhőzet, hajnalra általában csak fátyolfelhőzet marad. Az Északi-középhegység tágabb környezetében és a főváros környékén viszont (zúzmarás) köd, rétegfelhőzet képződhet. Számottevő csapadék nem várható, de a ködös tájakon szitálás, ónos szitálás előfordulhat. A délies szelet a Dunántúlon néhol élénk lökések kísérhetik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában -3 és +3 fok között várható, de a szeles délnyugati részeken akár +4, +6 fok is lehet, míg a szélárnyékos, hóval borított északkeleti tájakon akár -10 fokig is lehűlhet a levegő. Napközben egy melegfront súrolja az ország északi területeit, ami sokaknál válthat ki kellemetlenséget.