Koronavírus Védekezés
Koronavírus: ezek alapján válasszunk maszkot
A koronavírus delta variánsával megfertőződött emberek sokkal több kórokozót lélegeznek ki, mint a korábbi változatok esetében. Emiatt most, amikor itthon is éppen ez a vírusváltozat terjed a leginkább, minden eddiginél fontosabb lenne az általános maszkviselés újbóli előírása. De vajon számít-e, hogy milyen maszkot húzunk?
Jakab Ferenc szerint ez kell a 4. hullám leküzdéséhez
Napról napra egyre több új koronavírus-fertőzöttet regisztrálnak Magyarországon, így már egyértelműen kijelenthető, hogy itthon is kezdetét vette a negyedik járványhullám. Mutatjuk, hogy a szakértő szerint mit kellene tennünk a sikeres küzdelem érdekében.
Koronavírus: "a maszk nem mindenható"
"A maszk nem mindenható" - nyilatkozta egy tévéinterjúban Rusvai Miklós virológus. A szakértő egyetért Orbán Viktor miniszterelnökkel abban, hogy a maszk kevésbé hatékony védekezési mód, mint a koronavírus elleni védőoltás. A legtöbb hazai szakember azonban a kór terjedésének megfékezése céljából továbbra is fontosnak tartja a maszkhasználatot.
Koronavírus: ezt kéri az orvosi kamara a 4. hullám küszöbén
A környező országokban ismét fellángolt a koronavírus-járvány, a nemzetközi példák pedig azt mutatják, hogy még a magas átoltottsági aránnyal rendelkező országokban is gyors terjedés tapasztalható. A Magyar Orvosi Kamara (MOK) ezért felhívta a figyelmet az oltás felvételének fontosságára, illetve a korábbi, jól bevált óvintézkedések ismételt bevezetésére.
Gyógyszerkereső
Olvasd el aktuális cikkeinket!
ALS: az első jel lehet, ha összetöröd a poharakat a mosogatóban
Karsai Dániel tragikus érintettsége miatt került a köztudatba az ALS-nek is hívott amiotrófiás laterálszklerózis. A visszafordíthatatlan leépüléssel járó, szörnyű betegség tulajdonképpen bármelyik életkorban kialakulhat, az alábbi tünetek figyelmeztethetnek rá.
Nyugat felől egyre nagyobb területen csökken a felhőzet, hajnalra általában csak fátyolfelhőzet marad. Az Északi-középhegység tágabb környezetében és a főváros környékén viszont (zúzmarás) köd, rétegfelhőzet képződhet. Számottevő csapadék nem várható, de a ködös tájakon szitálás, ónos szitálás előfordulhat. A délies szelet a Dunántúlon néhol élénk lökések kísérhetik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában -3 és +3 fok között várható, de a szeles délnyugati részeken akár +4, +6 fok is lehet, míg a szélárnyékos, hóval borított északkeleti tájakon akár -10 fokig is lehűlhet a levegő. Napközben egy melegfront súrolja az ország északi területeit, ami sokaknál válthat ki kellemetlenséget.