Macskabetegségek
Miért tüsszent a macska?
A tüsszentés egy teljesen természetes reakció, ennek segítségével próbál megszabadulni a szervezet az orrban lévő irritáló anyagoktól. Nemcsak az emberek, hanem számos állatfaj is tüsszent, így például a macskák is. Ha csak néha fordul elő a cicánál, akkor nem kell aggódni, amennyiben azonban gyakorivá válik, vagy bizonyos időre állandósul (és esetleg más tünetek is társulnak hozzá), fontos utánajárni az okoknak.
Jelek, hogy orvoshoz kell vinni a macskánkat
Bár minden gazdi azt szeretné, ha a cicája egészséges és boldog életet élne, előfordulhat, hogy valamilyen egészségügyi problémája lesz az állatnak, ami miatt orvoshoz kell vinni. Mivel azonban a macskák nem tudják elmondani, mit éreznek, nekünk kell észrevennünk, mikor van szükségük segítségre. Mutatjuk, milyen jelek figyelmeztethetnek arra, hogy be kell jelentkeznünk az állatorvoshoz.
Gyógyszerkereső
Olvasd el aktuális cikkeinket!
ALS: az első jel lehet, ha összetöröd a poharakat a mosogatóban
Karsai Dániel tragikus érintettsége miatt került a köztudatba az ALS-nek is hívott amiotrófiás laterálszklerózis. A visszafordíthatatlan leépüléssel járó, szörnyű betegség tulajdonképpen bármelyik életkorban kialakulhat, az alábbi tünetek figyelmeztethetnek rá.
Nyugat felől egyre nagyobb területen csökken a felhőzet, hajnalra általában csak fátyolfelhőzet marad. Az Északi-középhegység tágabb környezetében és a főváros környékén viszont (zúzmarás) köd, rétegfelhőzet képződhet. Számottevő csapadék nem várható, de a ködös tájakon szitálás, ónos szitálás előfordulhat. A délies szelet a Dunántúlon néhol élénk lökések kísérhetik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában -3 és +3 fok között várható, de a szeles délnyugati részeken akár +4, +6 fok is lehet, míg a szélárnyékos, hóval borított északkeleti tájakon akár -10 fokig is lehűlhet a levegő. Napközben egy melegfront súrolja az ország északi területeit, ami sokaknál válthat ki kellemetlenséget.