Mítoszok
Ezeket a mítoszokat felejtsük el az influenzaoltásról
Mivel az idei influenzaszezon egybeesik a koronavírus-járvánnyal, az egészségügyi szakemberek szerint még soha nem volt ilyen fontos az influenza elleni oltás. El kellene kerülni ugyanis, hogy a két betegség egyszerre támadja a szervezetet.
Mítoszok és tények a koleszterinről
Talán meglepő, hogy - európai egészségfelmérési adatok szerint - a magyar felnőtt lakosság mintegy 87 százaléka már átesett koleszterinszint-mérésen valamikor az élete során. Ennek ellenére sok mítosz kering erről a szervezetünk számára nélkülözhetetlen, ugyanakkor potenciálisan káros anyagról. Szétválasztjuk a hiedelmeket a valóságtól.
Koronavírus: ijesztően sok a hazugság
A COVID-19 koronavírusos betegség pillanatnyilag a világ egyik legnagyobb problémája. Nem csoda, ha mítoszok sokasága veszi körül. Ezek között akadnak olyanok is, amelyek tudományosnak látszó érvek mögé bújva terjesztenek veszélyes valótlanságokat. A WHO fel is sorolt egy tucatnyit, amelyeket jobb azonnal felismerni.
Mítoszok és tények a szív egészségéről - infografika
A szíve mindenkinek fontos, de sokan természetesnek veszik, hogy baj nélkül működik, egészen addig, amíg meg nem jelennek az első vészjósló tünetek. De azok közül is sokan mendemondáknak hisznek, akik aggódnak szívük egészségéért. Infografikánkkal néhány elterjedtebb tévhitet cáfolunk meg.
A látás hét mítosza
Az ember alapvetően vizuális lény, azaz a környezetéről a legtöbb információt a látásával szerzi. Ezért beszélünk elvont dolgokról is úgy, hogy "látjuk, mi a probléma". A látás tehát központi szerepet tölt be az életünkben, következésképpen hajlamosak vagyunk elméleteket gyártani vele kapcsolatban. De még a legelterjedtebbek sem mind állják meg a helyüket.
Végleg megdőlt a nagy vibrátormítosz
A vibrátorok rengeteg ember fantáziáját izgatják, így aztán villámgyorsan elterjedt a történet, hogy ezeket az eszközöket kezdetben a viktoriánus Britanniában egy női pszichés betegség, a hisztéria kezelésére használták az orvosok. Vajon hogy történt ez?
Gyógyszerkereső
Olvasd el aktuális cikkeinket!
ALS: az első jel lehet, ha összetöröd a poharakat a mosogatóban
Karsai Dániel tragikus érintettsége miatt került a köztudatba az ALS-nek is hívott amiotrófiás laterálszklerózis. A visszafordíthatatlan leépüléssel járó, szörnyű betegség tulajdonképpen bármelyik életkorban kialakulhat, az alábbi tünetek figyelmeztethetnek rá.
Nyugat felől egyre nagyobb területen csökken a felhőzet, hajnalra általában csak fátyolfelhőzet marad. Az Északi-középhegység tágabb környezetében és a főváros környékén viszont (zúzmarás) köd, rétegfelhőzet képződhet. Számottevő csapadék nem várható, de a ködös tájakon szitálás, ónos szitálás előfordulhat. A délies szelet a Dunántúlon néhol élénk lökések kísérhetik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában -3 és +3 fok között várható, de a szeles délnyugati részeken akár +4, +6 fok is lehet, míg a szélárnyékos, hóval borított északkeleti tájakon akár -10 fokig is lehűlhet a levegő. Napközben egy melegfront súrolja az ország északi területeit, ami sokaknál válthat ki kellemetlenséget.