Nyári Hőhullámok
Kiderült, hány áldozata lehet az idei hőhullámnak Európában
Az idei június, július és augusztus volt a legmelegebb három hónap a feljegyzések kezdete óta. A szokatlanul magas hőmérséklet a középkor óta nem látott szárazsághoz vezetett Európában - közölte a WHO európai regionális igazgatója.
Hiába a felmelegedés, veszélyesek a légkondik
Az éghajlatváltozás miatti szélsőséges időjárás a világ egyre nagyobb részén válik rendszeressé, ami megköveteli az alkalmazkodást. Azokban az európai országokban – köztük Magyarországon is –, ahol a rendkívüli hőség korábban kivételes volt, gyorsan terjed az épületek klimatizálása. De lehet, hogy ennek az egészségünk látja majd kárát?
Gyógyszerkereső
Olvasd el aktuális cikkeinket!
ALS: az első jel lehet, ha összetöröd a poharakat a mosogatóban
Karsai Dániel tragikus érintettsége miatt került a köztudatba az ALS-nek is hívott amiotrófiás laterálszklerózis. A visszafordíthatatlan leépüléssel járó, szörnyű betegség tulajdonképpen bármelyik életkorban kialakulhat, az alábbi tünetek figyelmeztethetnek rá.
Az északon képződött köd, rétegfelhőzet csak lassan zsugorodik, a legtöbb helyen tartósan megmaradhat. Ezzel szemben az ország nagyobb részén általában fátyolfelhős, napos időre számíthatunk. Számottevő csapadék nem várható, de a borult, ködös tájakon szitálás, ónos szitálás előfordulhat. A délies szelet főként a Dunántúlon kísérhetik élénk, néhol erős lökések. A legmagasabb nappali hőmérséklet nagyrészt 6 és 14 fok között valószínű, de a tartósan borult tájakon akár fagypont közelében maradhat. Napközben egy melegfront súrolja az ország északi területeit, ami sokaknál válthat ki kellemetlenséget.