Tudományos Bőrápolás
Túlérzékeny bőrre is van megoldás
Feszülő és égő érzés, valamint kipirosodás - akiket érint, azok ismerik a túlérzékeny bőr kellemetlen tüneteit. Az epidemiológiai tanulmányok alapján minden korábbinál több ember észleli magán a túlérzékeny bőr tüneteit a stressz, az allergének és a környezeti ártalmak következtében. Hogyan lehet kezelni és megszüntetni a tüneteket? - cikkünkből kiderül.
Mit tehetünk a bőrfoltok ellen? Halványítsuk!
Vannak, akik szeretik a szeplőiket, de sokan véglegesen megszabadulnának az apróbb-nagyobb pöttyöktől. A különféle bőrfoltokat meglehetősen nehéz sminkeléssel eltüntetni, olyan megoldást kell keresni, amit hatékonyan használhatunk a bőr sötétebb elváltozásainak csökkentésére. Miből választhatunk?
Szeplős bőr: mi segít és mi nem?
Vannak, akik büszkén viselik szeplőiket, mások viszont szeretnék inkább elhalványítani vagy eltüntetni azokat. Milyen házi praktikákat érdemes kipróbálni, és mi az, amit inkább felejtsünk el? És mit kell tudni a szeplős bőr ápolásáról, védelméről? Mutatjuk.
Nem csak a leégéstől óv a fényvédő krém
Azt már sokan tudjuk, hogy fényvédő készítmények használatával megóvhatjuk a bőrünket a napégéstől. De ezen túl még számos jótékony hatást gyakorolhatnak ránk, amelyeket – a napvédők rendszeres használata mellett – szó szerint a saját bőrünkön érezhetünk.
Mit kell tudni a bőrfeszesítő készítményekről?
A reklámokban igen kecsegtető ígéretek hangzanak el a bőrfeszesítő készítményekről: általában az, hogy a használatukkal visszanyerhetjük fiatalos külsőnket, az arcunk telt és ránctalan lesz. Hogyan működnek ezek a készítmények és mennyit hihetünk el a reklámokból?
Gyógyszerkereső
Olvasd el aktuális cikkeinket!
ALS: az első jel lehet, ha összetöröd a poharakat a mosogatóban
Karsai Dániel tragikus érintettsége miatt került a köztudatba az ALS-nek is hívott amiotrófiás laterálszklerózis. A visszafordíthatatlan leépüléssel járó, szörnyű betegség tulajdonképpen bármelyik életkorban kialakulhat, az alábbi tünetek figyelmeztethetnek rá.
Nyugat felől egyre nagyobb területen csökken a felhőzet, hajnalra általában csak fátyolfelhőzet marad. Az Északi-középhegység tágabb környezetében és a főváros környékén viszont (zúzmarás) köd, rétegfelhőzet képződhet. Számottevő csapadék nem várható, de a ködös tájakon szitálás, ónos szitálás előfordulhat. A délies szelet a Dunántúlon néhol élénk lökések kísérhetik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában -3 és +3 fok között várható, de a szeles délnyugati részeken akár +4, +6 fok is lehet, míg a szélárnyékos, hóval borított északkeleti tájakon akár -10 fokig is lehűlhet a levegő. Napközben egy melegfront súrolja az ország északi területeit, ami sokaknál válthat ki kellemetlenséget.