Méhnyakrákjelek: minden nőnek ismernie kell

Ha az alábbi tüneteket tapasztaljuk magunkon, haladéktalanul forduljunk orvoshoz. A legjobb pedig, amit tehetünk, hogy minden évben elmegyünk rákszűrésre, hiszen a betegség gyógyítására akkor van a legnagyobb esély, ha még a korai szakaszban felismerik.

Abnormális vérzés

Ha ismeretlen eredetű hüvelyi vérzésünk van, azaz nem a menstruációnk szokásos időpontjában vérzünk, illetve a vérzés más színű, erősebb vagy bármilyen szempontból szokatlan, mindenképpen forduljunk orvoshoz. Méhnyakrákra utalhat a menopauza utáni vérzés is.

A becsült adatok alapján a fogamzóképes nők 10-15 százaléka rendszeresen átéli az endometriózissal járó fájdalmat és egyéb kellemetlen tüneteket. Az alhasi panaszok 15-20 százalékáért ez a felelős, bővebben erről az alábbi cikkünkben olvashat!

Alhasi fájdalom

Az abnormális vérzéssel együtt alhasi fájdalom is jelentkezhet - lehet kiterjedt, vagy olyan is, ami az alhas egy-egy kisebb területére koncentrálódik. Ha a fájdalom új keletű, és nem kapcsolódik a menstruációs ciklusunkhoz, menjünk szakemberhez. Intő jel lehet a vizelésnél illetve nemi élet közben érzett fájdalom is.

A méhnyakrák egyik jele lehet az alhas tájékán jelentkező fájdalom
Améhnyakrákegyik jele lehet az alhas tájékán jelentkező fájdalom

Szokatlan folyás

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Zavaros, furcsa szagú váladék ürülése a hüvelyből szintén nem jó jel - a folyás emellett vízszerű is lehet. Természetesen a hüvelyfolyásra számos egyéb magyarázat is létezik, így önmagában nem számít ráktünetnek, de ettől függetlenül jó, ha konzultálunk róla egy orvossal.

Szédülés, kimerültség

Ha a többi tünet mellett gyakran érezzük magunkat szédelgősnek, gyengének, kimerültnek, az sem jelent jót - bár természetesen ennek is sok más oka lehet a méhnyakrákon kívül is, így önmagában még nem ad okot komoly aggodalomra.

Székelési szokások megváltozása

Ha székletünk minősége, mennyisége, illetve a székelés megszokott ritmusa, gyakorisága megváltozik anélkül, hogy az életmódunk bármiben is változott volna, az is lehet tünet. Ha pár nap vagy egy hét alatt minden visszaáll a megszokott rendbe, akkor ne aggódjunk, de ha nem, menjünk el orvoshoz.

Forrás: prevention.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +8 °C
Minimum: +1 °C

Az északon képződött köd, rétegfelhőzet csak lassan zsugorodik, a legtöbb helyen tartósan megmaradhat. Ezzel szemben az ország nagyobb részén általában fátyolfelhős, napos időre számíthatunk. Számottevő csapadék nem várható, de a borult, ködös tájakon szitálás, ónos szitálás előfordulhat. A délies szelet főként a Dunántúlon kísérhetik élénk, néhol erős lökések. A legmagasabb nappali hőmérséklet nagyrészt 6 és 14 fok között valószínű, de a tartósan borult tájakon akár fagypont közelében maradhat. Napközben egy melegfront súrolja az ország északi területeit, ami sokaknál válthat ki kellemetlenséget.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra